Jak prawidłowo dezynfekować ręce?

Jak prawidłowo dezynfekować ręce?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczna dezynfekcja rąk jest niezbędna w walce z wirusami, bakteriami oraz innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. W tym celu stosuje się przede wszystkim antybakteryjne mydło oraz ciepłą, bieżącą wodę. W niektórych jednak sytuacjach np. podczas podróży nie mamy możliwości dokładnego umycia rąk. Wtedy z pomocą przychodzi płyn dezynfekujący do rąk na bazie alkoholu, który skutecznie zabija mikroorganizmy i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się.

Zasady prawidłowej dezynfekcji dłoni

Do tego, aby właściwie zdezynfekować ręce konieczne jest nałożenie odpowiedniej ilości preparatu. Powinno być go na tyle dużo, aby pokrył on całe dłonie. Pocierając dłonią o dłoń trzeba rozprowadzić go równomiernie po ich powierzchni. Podczas dezynfekcji nie można także zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu przestrzeni między palcami. W tym celu należy spleść obie dłonie dłonie i pocierać je wewnętrzną częścią rąk.

Ruchem obrotowym trzeba pocierać również kciuki. Jeszcze przed rozpoczęciem dezynfekcji trzeba zdjąć także całą biżuterię, ponieważ pod powierzchnią pierścionka czy obrączki również mogą znajdować się drobnoustroje. Wszystkie wspomniane czynności wykonywać trzeba aż do chwili, gdy preparat całkowicie wsiąknie w dłonie. Warto nosić ze sobą w torebce lub samochodzie niewielkie opakowanie płynu do dezynfekcji i używać go po każdej wizycie w miejscu publicznym. Nowoczesne preparaty nie zawierają barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu są bezpieczne dla dłoni i nie podrażniają ich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Posiadanie strony internetowej firmy – jakie ma zalety?
Posiadanie strony internetowej firmy – jakie ma zalety?
Firmowa strona internetowa to pierwszy punkt kontaktu dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o Twojej firmie. To okazja, aby […]
Ostatnie wpisy