Jak dbać o basen by posłużył jak najdłużej?

Jak dbać o basen by posłużył jak najdłużej?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon na kąpiele dobiega końca, jednak jeśli w tym roku nie zdecydowaliśmy się na zakup własnego basenu do ogrodu, to warto pomyśleć o tym teraz. Kończące się upały sprzyjają obniżeniu cen na zbiorniki tego typu, jak również na akcesoria, dlatego możemy upolować prawdziwe perełki, które posłużą nam przez wiele kolejnych lat. Sam basen nam jednak nie wystarczy. W tak dużej ilości stojącej wody mogą namnażać się drobnoustroje. Nie sprzyjają jej również wpadające do środka liście i źdźbła trawy. Na szczęście nabywając kilka nowoczesnych akcesoriów, będziemy mogli bez większego problemu zadbać o higienę naszego basu, dzięki czemu nasze kąpiele będą całkowicie bezpieczne.

Sprzątanie basenu – niezbędny sprzęt

Jak wiadomo, lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ale nie zawsze mamy taką możliwość. W przypadku basenu uniknięcie zanieczyszczeń jest niemalże niemożliwe. Oczywiście powinniśmy pamiętać o płukaniu nóg przed wejściem do wody, o nakrywaniu tafli specjalną siatką, gdy nie korzystamy z uroków zbiornika, jak również o wyciąganiu podbierakiem na bieżącą listków, ale na dnie i tak osadzi się szarobury pył. Z nieczystościami tego typu poradzi sobie odkurzacz basenowy, który może pracować pod wodą. Takie sprytne urządzenie praktycznie nie wymaga naszej ingerencji, dzięki czemu bez wysiłku po kilku chwilach będziemy mogli cieszyć się krystalicznie czystym dnem. Aby efekt utrzymał się dłużej, zainwestujmy w generatory chloru, które stopniowo będą uwalniały odpowiednią dawkę tej substancji, zapewniając nam brak niechcianego towarzystwa w postaci bakterii oraz wirusów. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Materiały izolacyjne – jakie są ich typy?
Materiały izolacyjne – jakie są ich typy?
Izolacja to materiał, który zapobiega ucieczce ciepła. Najpopularniejszym rodzajem izolacji jest włókno szklane, które występuje w różnych formach. Inne rodzaje […]
Ostatnie wpisy