Sytuacje, w których nie warto zwlekać z wizytą w poradni psychologicznej

Sytuacje, w których nie warto zwlekać z wizytą w poradni psychologicznej
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z problemami, które narastają od dłuższego czasu, możemy nie poradzić sobie sami. W takich sytuacjach warto schować dumę do kieszeni i zgłosić się do poradni psychologicznej. Jeżeli znajdziemy się na życiowym zakręcie i czujemy, że okoliczności nas przytłaczają, z taką wizytą również nie powinniśmy zwlekać. Oto sytuacje, w których czas działa na naszą niekorzyść i im szybciej zareagujemy i pozwolimy sobie pomóc, tym lepiej.

Trudna sytuacja rodzinna

Życie rodzinne, choć zazwyczaj dużo łatwiejsze niż los osoby samotnej, nie jest niekończącą się bajką. Rutyna dnia codziennego, problemy w sferze profesjonalnej, a także nagłe wypadki – wszystko to wpływa na stan naszego zdrowia psychicznego. Bardzo często z tego powodu nie cierpimy tylko my, lecz także pozostali członkowie rodziny. Jeżeli zauważamy, że kłótnie małżeńskie nie zdarzają się już raz od wielkiego dzwonu, ale regularnie, rozwiązaniem może być terapia dla par. Na https://www.centrum-ja.com.pl/terapia-par-i-malzenstw/ można dowiedzieć się, kiedy szczególnie warto z niej skorzystać. W sytuacji, gdy nagle spotyka nas przykre, a nawet traumatyczne doświadczenie, jak śmierć bliskiej osoby, pomyślmy natomiast o terapii indywidualnej.

Profesjonalna pomoc dla najmłodszych

Problemy rodzinne nie dotykają jedynie dorosłych i swoje piętno odciskają również na psychice dzieci. Napięta atmosfera w domu, ciągłe konflikty rodziców lub długotrwały brak dialogu mają negatywny wpływ na najmłodszych. Jeżeli zauważamy więc, że z oblicza naszych pociech znika dziecięca radość, a w jej miejsce pojawia się smutek, jak najszybciej podejmijmy odpowiednie kroki. Psychiatra dziecięcy w Warszawie, jako osoba niezamieszana w konflikt, spojrzy na problem obiektywnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Spakowany? Przygotowany do podróży? Lista najbardziej przydatnych w czasie lotu akcesoriów
Spakowany? Przygotowany do podróży? Lista najbardziej przydatnych w czasie lotu akcesoriów
Długa podróż samolotem to przeżycie umiarkowanie stresujące, ale z pewnością wymagające dobrego przygotowania. Poniekąd od tego zależy nasz komfort. Listę […]
Ostatnie wpisy