Rzeczy, które dodadzą sypialni użyteczności i stylu

0
Rzeczy, które dodadzą sypialni użyteczności i stylu

Kiedy planujemy urządzenie sypialni, chcemy, żeby była ona przede wszystkim przytulna. Ma być to miejsce, w którym nie tylko będzie nam się dobrze spało, ale przyjemnie będzie również spędzić popołudnie z książką czy wieczór z lampką wina. Przeglądając katalogi dekoratorskie zauważymy na pewno liczne dodatki. Część z nich jest bardzo droga. Może to sprawić wrażenie, że aby urządzić piękną sypialnię potrzebujemy ogromu pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Wystarczy znać kilka zasad, dzięki którym z łatwością urządzimy stylową i funkcjonalną sypialnię, w której z przyjemnością będziemy spędzać czas.

Jedną z metod mogą być dodatki z naturalnych włókien. Idealnie sprawdzą się w tej roli wyroby wełniane. Koc położony na fotelu, którym chętnie okryjemy się w chłodny zimowy wieczór, czy narzuta na łóżko, która przy okazji ochroni naszą pościel. Miękka wełna w naturalnych kolorach doda uroku naszej sypialni. Jeśli jednak chcemy nieco ożywić nasze wnętrze, możemy wybrać koc lub narzutę w bardziej intensywnych barwach. W ten sposób sypialnia sprawi wrażenie nieco weselszej, a my unikniemy drogiego remontu. Kiedy dany kolor nam się znudzi wystarczy schować narzutę do szafy i wrócić do niej kiedy znowu będziemy potrzebować żywszych akcentów. 

Klasa i styl 

Tu również decydującą rolę odgrywają dodatki. Idealnie sprawdzi się na przykład jedwabna pościel. Jedwab wszystkim kojarzy się przede wszystkim z elegancją, jednak ze względu na swoje właściwości jest jednym z najlepszych materiałów na pościel. Miękki, przepuszczalny, a przy tym bardzo elegancki i delikatny. W takiej pościeli nie tylko wygodnie się śpi, ale jej obecność w naszej sypialni doda również blasku nawet najskromniejszemu wnętrzu.  

Zostaw komentarz