Raspberry Pi – przykłady zastosowania

Raspberry Pi – przykłady zastosowania
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Prace nad prototypem Raspberry Pi trwały od 2006 do 2008 roku. Od tego czasu, na rynku systematycznie pojawiały się nowe generacje. Idea minikomputera pozostała niezmienna – połączenie kompaktowych rozmiarów z wysoką wydajnością. To niewielkie urządzenie wyróżnia się ogromnymi możliwościami. Ponadto codziennie użytkownicy znajdują nowe, jeszcze nieodkryte zastosowania sprzętu. Raspberry Pi może być wykorzystywane m.in. do sterowania urządzeniami podłączonymi do domowej sieci elektrycznej.

Do czego można wykorzystywać Raspberry Pi?

Użytkownicy maliny wiedzą, że jej możliwości są ogromne, dlatego lista przykładowych zastosowań nie miałaby końca. Raspberry Pi można wykorzystywać do stworzenia domowego serwera, a także do sterowania monitoringiem. Ponadto opisywane urządzenie nadaje się do stworzenia bota przeznaczonego do automatycznej obsługi popularnych social mediów. Raspberry Pi świetnie sprawdzi się także w roli cyfrowej ramki oraz podczas konstrukcji inteligentnego głośnika. Na worldofraspberry.com można przeczytać więcej na ten temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gimnastyka korekcyjna – czym jest, jak działa i jakie daje efekty?
Gimnastyka korekcyjna – czym jest, jak działa i jakie daje efekty?
Gimnastyka korekcyjna to jedno z często spotykanych zajęć dodatkowych w szkołach i placówkach związanych z edukacją najmłodszych. Wskazaniem do uczestnictwa […]
Ostatnie wpisy