Co przyda się w samodzielnej naprawie auta?

Co przyda się w samodzielnej naprawie auta?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na wybudowanie obok domu amatorskiego warsztatu, który jest miejscem idealnie nadającym się do samodzielnych napraw samochodu osobowego. Zazwyczaj są to drobne prace, ale mimo to wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi oraz materiałów. Zaliczamy do nich zarówno sprzęty ręczne i elektryczne (klucze, młotki, wiertarki itp.), jak i drobne elementy w postaci różnego rodzaju śrub czy nakrętek. Te ostatnie produkty kupimy w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://www.kristal.net.pl/produkty/nakretki-kolpakowe/74.

Czasami wizyta w profesjonalnym warsztacie jest nieopłacalna

Najważniejsze sprzęty przydające się w trakcie samodzielnej naprawy auta to wiertarka, młotek, zestaw śrubokrętów, a także kombinerki. Oprócz tego niezbędne będą klucze, w tym zwłaszcza model teleskopowy (używany do odkręcania kół), nasadowy, płaski oraz imbusowy. Nie obejdzie się również bez latarki wielofunkcyjnej emitującej jasne światło (z żarówką LED-ową), która sprawdza się w szczególności przy pracach uznawanych za najbardziej precyzyjne i naprawach w wyjątkowo trudno dostępnych miejscach – przede wszystkim pod maską pojazdu. Pozostałe zalecane elementy to m.in.:

rękawiczki robocze zabezpieczające dłonie przed pobrudzeniem albo uszkodzeniem skóry (wskutek kontaktu ze smarem i szkodliwymi środkami chemicznymi)

śruby dociskowe i nakrętki kołpakowe

– szlifierka zwykła oraz kątowa

– prostownik służący do ładowania akumulatora

– dodatkowe bezpieczniki i świece zapłonowe

– pistolet lakierniczy 

– profesjonalne szczypce oraz lutownica

– preparaty przeznaczone do konserwacji i mycia karoserii

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zestaw wkrętaków precyzyjnych – podstawowe narzędzia dla elektronika
Zestaw wkrętaków precyzyjnych – podstawowe narzędzia dla elektronika
W każdym profesjonalnych warsztacie elektronicznym, a także w przydomowej pracowni majsterkowicza, powinny znaleźć się zestawy kluczy i wkrętaków. O ile […]
Ostatnie wpisy