Czym wyróżniają się zegarki z mechanizmem kwarcowym?

Czym wyróżniają się zegarki z mechanizmem kwarcowym?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarek to jeden z podstawowych dodatków do męskiego i damskiego stroju. Pełni podwójną rolę – praktyczną (wskazuje czas) oraz estetyczną (wzbogaca cały wizerunek). Obecnie popularne są w szczególności modele z mechanizmem kwarcowym, ponieważ nie wymagają nadmiernej obsługi, a na dodatek są bardzo dokładne. Z tej kategorii godne polecenia są np. zegarki marki Citizen, dostępne m.in. na https://www.e-zegarki.pl/zegarki-citizen.

Postawmy na niezawodność

Zegarki kwarcowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że nie trzeba ich nakręcać czy obsługiwać w jakikolwiek inny sposób. Tak naprawdę wystarczy co kilka lat wymienić baterię na nową. Drugą niewątpliwą zaletą jest bardzo wysoka precyzja zastosowanego mechanizmu. Czas jest mierzony co do ułamka sekundy i może być z powodzeniem korygowany przez GPS albo Bluetooth. Pozostałe istotne wyróżniki to m.in.: atrakcyjna cena (zazwyczaj dużo niższa niż w przypadku modeli automatycznych), ponadprzeciętna wytrzymałość, ciekawy design, a także całkiem spora uniwersalność (pasują do wielu różnych stylizacji).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pizza z grilla – jak ją zrobić?
Pizza z grilla – jak ją zrobić?
Pizza z grilla to ciekawa i pyszna alternatywa dla mięs, kiełbas czy szaszłyków. Jest ona idealna także dla osób, które […]
Ostatnie wpisy