Przyrządy liturgiczne – jakie należy mieć w domu?

Przyrządy liturgiczne – jakie należy mieć w domu?
arsenalwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O przyrządach liturgicznych zazwyczaj przypominamy sobie, gdy na osiedlowej tablicy informacyjnej pojawia się notka o zbliżającej się kolędzie. Co prawda pandemia zdecydowanie ograniczyła odwiedziny duszpasterzy w domach prywatnych, ale wiele osób wciąż chętnie decyduje się na takie spotkania. By kolęda przebiegała zgodnie z tradycją, powinniśmy zakupić kilka akcesoriów umożliwiających przeprowadzenie całego obrządku w naszych skromnych czterech kątach. 

Przygotowani na piątkę

Zanim ksiądz stanie w progu naszego domu, udajmy się na małe zakupy. Przyrządy liturgiczne kupimy w każdym sklepie z dewocjonaliami, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Do wyboru będziemy mieć całe komplety kolędowe lub pojedyncze akcesoria. Taki zestaw powinien składać się z krzyżyka, miseczki lub talerzyka na święconą wodę oraz świeczników. Niezbędne będzie także solidne kropidło do wody święconej. Dobrze, by wszystkie przyrządy były nie tylko estetyczne, ale również dobre jakościowo. Porządne akcesoria posłużą nam przez wiele lat i nie przysporzą wstydu w czasie wizyty duszpasterza. Najlepiej postawić na modele w wersji minimalistycznej. Idealnie sprawi się tu klasyczne drewno lub posrebrzany metal dodający przyrządom szlachetności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zabezpieczyć meble na czas przeprowadzki, aby dobrze ją przetrwały?
Jak zabezpieczyć meble na czas przeprowadzki, aby dobrze ją przetrwały?
Przeprowadzka to ekscytujący czas, ale może być również stresująca. Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia podczas przeprowadzki jest to, jak […]
Ostatnie wpisy