Jak przechowywać domowe wino?

Jak przechowywać domowe wino?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy bardzo cenią sobie alkohol własnej produkcji. Z pewnością każdy ma w rodzinie kogoś, kto chociaż spróbował sam wyrabiać własny alkohol. Oczywiście każdy może mieć własne preferencje co do tego jak wyrabiać własny alkohol, jednak niektóre rodzaje są bezsprzecznie najpopularniejsze. Do jednych z najbardziej popularnych alkoholi własnej roboty należy wino. Domowe wino jest zupełnie inne od sklepowego. Wyrabiane według własnej procedury może nabrać cech, których trudno uświadczyć w tym, które oferowane jest na sklepowych półkach. By jednak domowe wino dobrze się trzymało na przestrzeni czasu, ważne jest by odpowiednio je przechowywać.

Podstawowe zasady przechowywania

Domowe wino najlepiej przechowuje się w piwnicy. Jest ona najlepszym możliwym miejscem na przechowywanie wina z dwóch powodów. Po pierwsze, zazwyczaj panuje tam mrok, co doskonale wpływa na wino, gdyż nie utlenia się. Z drugiej strony jest tam też zimno, co stwarza winu idealne warunki do dobrego starzenia się.

Nie bez różnicy jest też to w jakich naczyniach przechowujemy wino. Jeżeli są to butelki, warto by były one położone pod kątem(inaczej niż przykładowo w przypadku piwa pszenicznego), co dobrze na nie wpływa. Dobrym pomysłem będzie też trzymanie wina w beczce dębowej 5 litrowej. Takie beczki są szeroko dostępne na rynku i dają świetne warunki na rozwój trunku. Zdecydowanie warto pomyśleć o tym rozwiązaniu, ponieważ daje zadziwiające efekty i doskonale potwierdza tezę, iż sposób przechowywania alkoholu ma wielki wpływ na jego smak.

Artykuł napisany we współpracy z Alkohole Domowe – artykuły do produkcji domowego alkoholu.

Szukasz aparatury do bimbru? Sprawdź ofertę sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pierwsze mieszkanie? Przemyśl dokładnie te rzeczy, zanim kupisz!
Pierwsze mieszkanie? Przemyśl dokładnie te rzeczy, zanim kupisz!
Kiedy jesteś gotowy do zakupu swojego pierwszego mieszkania, jest kilka rzeczy, na które będziesz chciał zwrócić uwagę. Będziesz chciał się […]
Ostatnie wpisy