Instalacje odgromowe – gdzie się je instaluje?

Instalacje odgromowe – gdzie się je instaluje?
arsenalwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy podczas burzy powstają błyskawice i potężne wyładowania, rodzi się obawa, że może się to nie najlepiej skończyć. Takie przeczucie nie jest pozbawione sensu. W ciągu całego roku w naszym kraju ma miejsce bardzo duża ilość burz. W ich wyniku dochodzi nawet do tragedii. Dlatego mądrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie się przed nieszczęściem. Jak można to zrobić?

Instalacja zabezpieczająca budynek

Kiedy podczas burzy na niebie powstają błyskawice, czasami dochodzi do traumatycznych sytuacji. Gdy piorun trafi materiał łatwopalny, powstaje pożar. Może też dojść do uszkodzenia instalacji elektrycznych. Dlatego tak ważną sprawą są odpowiednie zabezpieczenia. Jakie kroki warto w tym celu przedsięwziąć? Chcąc powierzyć odpowiednim specjalistą w dziedzinie instalacje odgromowe Poznań to dobra lokalizacja, aby odnaleźć najlepszych przedstawicieli w swoim fachu. Warto powierzyć taką pracę zaufanym wykonawcom, aby poczuć się bezpiecznie nawet podczas największych wyładowań atmosferycznych. Instalacja odgromowa składa się z sieci przewodów metalowych, które są montowane na dachu i połączone z ziemią. Dzięki temu energia emitowana przez piorun jest kierowana do gruntu. Typowa instalacja składa się ze zwodów pionowych i poziomych, przewodów odprowadzających i uziomów. Zwody instaluje się na dachu. Natomiast przewody odprowadzające, to taśmy metalowe, które schodzą w dół najczęściej po rynnie lub elewacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pozyskać dodatkowe środki na inwestycje?
Jak pozyskać dodatkowe środki na inwestycje?
W życiu prawie każdej firmy przychodzi ten moment, gdy środki własne przestają wystarczać. Właściciel lub zarząd rozgląda się wtedy za […]
Ostatnie wpisy