Proces zakładania klimatyzacji w domu – jak to wygląda krok po kroku?

0
Proces zakładania klimatyzacji w domu – jak to wygląda krok po kroku?

Klimatyzacja od wielu lat nie jest już traktowana jako luksus, ale element wręcz niezbędny w prywatnych domach oraz mieszkaniach. Gwarantuje bowiem optymalny komfort termiczny – zwłaszcza w upalne, letnie dni. Jej sprawne i bezawaryjne działanie jest uzależnione od prawidłowego zainstalowania poszczególnych części. Najlepiej powierzyć to skomplikowane zadanie specjalistom, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Jeśli interesuje nas profesjonalny montaż klimatyzacji Bielsko Biała to miasto, gdzie funkcjonuje firma specjalizująca się w tym konkretnym zakresie.

Podłączenie wszystkich przewodów wymaga szczególnej uwagi

Montaż klimatyzacji powinno się zawsze rozpocząć od jej rozpakowania i zweryfikowania elementów składowych pod kątem ewentualnego uszkodzenia. Jeśli wszystko jest z nimi w porządku, należy przystąpić do wykonania w ścianie zewnętrznej budynku otworu o średnicy co najmniej 5 cm. Posłuży on później do przeprowadzenia rur oraz kabli elektrycznych. Kolejny krok polega na zamocowaniu wspornika w układzie poziomym do konstrukcji nośnej ściany (przy wykorzystaniu tzw. wkrętów szybkiego montażu). W dalszej kolejności trzeba precyzyjnie podłączyć przewód freonowy i kabel elektryczny do obudowy jednostki wewnętrznej. Oba te elementy zapewnią całej instalacji bezpieczne, a co najważniejsze sprawne działanie. Oto pozostałe istotne etapy:

– stabilne nasadzenie jednostki wewnętrznej na stelaż, 

– przykręcenie jednostki zewnętrznej na elewacji domu (ewentualnie na dachu bądź balkonie), koniecznie w zacienionym punkcie, 

– podłączenie odpływu skroplin,

– odpowietrzenie układu i zweryfikowanie jego szczelności, 

– zamaskowanie przewodów (np. za pomocą dedykowanych listew).

Zostaw komentarz