Jak przygotować się na szczeniaka w domu?

Jak przygotować się na szczeniaka w domu?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu każdej rodziny przychodzi moment, w którym jej członkowie rozważają wprowadzenie do domu nowego członka. Chodzi o psa, czyli zdecydowanie najwierniejszego przyjaciela, jakiego można sobie wyobrazić. Chcąc mieć psa, najlepiej jest przyprowadzić go do domu już jako szczeniaka. Wówczas odpowiednio wychowany, stanie się posłusznym i mądrym kompanem. Trzeba jednak pamiętać, że wychowanie małego psa i zajmowanie się nim nie jest łatwe. Przed jego pozyskaniem niezwykle ważne jest zadbanie o szereg istotnych kwestii i odpowiednie przygotowanie. O czym należy pamiętać, przygotowując się na życie w domu z małym psem?

O czym pamiętać przed kupnem szczeniaka i przewiezieniem go do własnego domu?

Ze szczeniakiem w domu jest jak z małym dzieckiem. Taki pies ma dużo energii i nie może usiedzieć w miejscu. Trzeba więc mieć oczy dookoła głowa i praktycznie nie spuszczać oczu ze swojego pupila. Istnieją jednak chwile, kiedy można odpocząć. Do takich należy czas snu, a jak wiadomo, szczeniaki lubią długo spać, co jest zupełnie naturalne. Aby stworzyć im do tego komfortowe warunki, należy zaopatrzyć się w wygodne legowisko dla psa i ustawić je w wybranym miejscu. Jeżeli mieszkanie jest duże, warto nabyć wewnętrzny kojec, dzięki któremu pies nauczy się dyscypliny. Oczywiście w domu muszą się też znaleźć zabawki i akcesoria dla psa, jak również miski do spożywania pokarmów i sam pokarm, który powinien dostarczać niezbędnych składników odżywczych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotel – uniwersalny mebel do domu
Fotel – uniwersalny mebel do domu
Fotel kiedyś był prostą konstrukcją o niezbyt wyszukanym kształcie i komforcie (wykonywano go głównie z kamienia i drewna), ale z […]
Ostatnie wpisy