Czy prowadzenie biura nieruchomości jest opłacalne?

0
Czy prowadzenie biura nieruchomości jest opłacalne?


Żyjemy w czasach, gdy na rynku nieruchomości pojawia się mnóstwo nowych domów i mieszkań. Jest to więc raj dla wszystkich, którzy prowadzą biura, które pośredniczą w sprzedaży takich lokali. Po podpisaniu umowy z deweloperem można zarobić naprawdę ogromne pieniądze. Czy w takim razie warto założyć własne biuro?

Wysyp pośredników nieruchomości

Jeśli spojrzymy na listę firm dostępną w internecie, która działa w powyższej branży, możemy zauważyć że w ostatnich latach ta lista rozrosła się niesamowicie. Wynika to z tego, że biura nieruchomości świadczą głównie usługi dla deweloperów i można powiedzieć, że w wielu przypadkach jest to jedyny powód ich powstania. Gdy dany deweloper kończy działalność na określonym terenie, biuro zostaje zamknięte i przenosi się w inne miejsce. Często inwestor sam wybiera firmę, która poprowadzi dla niego taką działalność, jednak czasami deweloper szuka osób, które same podejmą się takiej pracy na danym terenie. Jeżeli trafimy na taką okazję i będziemy prowadzić własne biuro, możemy zrobić naprawdę spore pieniądze.’

Co robią biura pośrednictwa?

Oprócz tych biur, które działają w porozumieniu z deweloperami, na rynku mamy też takie, które są całkowicie samodzielne. Te po prostu pomagają w sprzedaży i kupnie domów i mieszkań, czyli prowadzą szeroko zakrojony handel nieruchomościami. Założyć taką działalność może praktycznie każdy, jednak trzeba najpierw zbadać lokalny rynek, zobaczyć czy jest na nim duże zainteresowanie takimi usługami, oraz czy nie będziemy mieli już na starcie dużej konkurencji.

Zostaw komentarz