Problemy z wałem korbowym w autach francuskich

Problemy z wałem korbowym w autach francuskich
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpoważniejszą awarią w silnikach samochodowych jest obrócona panewka, która jednocześnie wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi podczas remontu silnika. W przypadku wystąpienia tej awarii silnik podlega właściwie kompleksowemu remontowi, ponieważ tłok z korbowodem zazwyczaj jest przekrzywiony, a w najgorszym przypadku korbowód wychodzi z silnika bokiem. W takim przypadku jedynym wyjściem jest zakup używanego dołu silnika. Panewki w każdym silniku po jakimś czasie się zużywają. Skonstruowane są z metalu i pracują cały czas w oleju, który powoduje ich smarowanie, jednak praca silnika w ekstremalnych warunkach powoduje ich powolne zużycie.

Uszkodzenie panewek w silnikach

Powodem uszkodzenia panewek w silnikach jest przede wszystkim nieprzestrzeganie terminów wymiany oleju w silniku, a także jego zbyt niski stan, co powoduje szybsze wystąpienie uszkodzeń tych elementów silnika. Panewki nie lubią również bardzo wysokich obrotów silnika i zbyt agresywnej jazdy. Wielu użytkowników nie wie o tym, że zbyt ostre i gwałtowne przyspieszenia samochodem, gdy silnik nie jest jeszcze odpowiednio rozgrzany, prowadzą również do dużego obciążenia samych panewek i korbowodu, przez co materiał ten staje się coraz bardziej narażony na uszkodzenie.

Gdy panewka się przekręci albo korbowód „wyjdzie bokiem z bloku silnika”, użytkownik może być pewny, że również koło rozrządu spowodowało przeskoczenie rozrządu i nastąpiło uszkodzenie elementów głowicy, dlatego też w przypadku takich awarii użytkownik musi liczyć się z wysokimi kosztami naprawy tego, co zostało, lub zdecydować się na zamontowanie innego silnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się kształtują ceny tłumaczeń przysięgłych?
Jak się kształtują ceny tłumaczeń przysięgłych?
Tłumacz przysięgły to zawód zaufania publicznego, który mogą wykonywać wyłącznie osoby wpisany na listę prowadzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zadaniem tłumaczy […]
Ostatnie wpisy