Problemy z kolanem – jaki zabieg może pomóc w powrocie do pełnej sprawności?

Problemy z kolanem – jaki zabieg może pomóc w powrocie do pełnej sprawności?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z kolanami mogą znacznie utrudnić wiele codziennych czynności, niekiedy uniemożliwiając aktywny ruch oraz pracę fizyczną. Wszelkie kontuzje negatywnie odbijają się na zdrowiu oraz na sprawności aparatu ruchu. Niekiedy konieczne są specjalistyczne zabiegi, które mogą “naprawić” kolano. Staw kolanowy to bardzo skomplikowany element ludzkiego ciała. Na jego budowę składa się wiele więzadeł, ścięgien oraz powięzi. Ból kolana powinien zostać skonsultowany z fizjoterapeutą oraz z lekarzem. Niekiedy potrzebny jest zabieg artroskopii, który może przywrócić sprawność.

Artroskopia – na czym polega?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a przed operacją warto zapytać swojego lekarza o szczegóły. Specjalista dokładnie wyjaśni, co to jest artroskopia kolana, i jakich efektów można spodziewać się po zabiegu. Czynności wykonywane przez chirurga są mało inwazyjne, dlatego pacjent stosunkowo szybko wróci do domu po zabiegu. Zaleca się często okładać kolano oraz przez pierwsze tygodnie ograniczyć aktywność fizyczną. Zabieg jest zalecany osobom po urazach kolana, które nie uzyskały pełnej sprawności. To dobry sposób na pozbycie się bólu czy obrzęku. Pomaga też zwiększyć zakres ruchu w stawie kolanowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety programu lojalnościowego b2b możemy wymienić?
Jakie zalety programu lojalnościowego b2b możemy wymienić?
Program lojalnościowy B2B to strategia marketingowa, która pomaga organizacjom budować relacje z klientami. Proces budowania takiego programu nie jest łatwy […]
Ostatnie wpisy