Powody dla których warto spożywać oliwę

Powody dla których warto spożywać oliwę
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oliwa z oliwek od setek lat jest uważana za eliksir piękna. Ten pyszny, ale także tłusty płyn z wytłoczyn oliwkowych dostarcza nam szereg witamin i minerałów, które regulują pracę organizmu, wpływają na jego odżywienie. Jest to także doskonałe źródło kwasów Omega-6 i Omega-3. Dzięki takim wspaniałym właściwościom oliwa jest chętnie wykorzystywana nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce. W sklepach znajdziemy mnóstwo produktów do twarzy i włosów wzbogaconych o ten wartościowy tłuszcz roślinny. 

Gdzie kupić dobrą oliwę?

Płynne złoto południa Europy jest dostępne prawie w każdym większym markecie. Niestety nie każdy produkt tego typu jest wart naszej uwagi. Przede wszystkim dobrze jest kupować oliwy z małych, ekologicznych upraw. Takie pochodzenie tłuszczu da nam pewność, że producent dołożył wszelkich starań, by jego oliwa była jak najlepsza. Poza tym nabywając oliwę, wybierzmy kilka wariantów. Przyda się wersja tradycyjna, ale także smakowa, którą kupimy na tej stronie internetowej https://oliwaimiod.com/kategoria/oliwa-smakowa. Aromat trufli lub bazylii podbije smak sałatek, foccaci lub pizzy lepiej niż cokolwiek innego. Doprawiony płyn będzie nas zachęcał do częstszego spożywania, a na tym na pewno zyska nasze zdrowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym ciąć metal?
Czym ciąć metal?
Cięcie metalu nie jest prostym zadaniem. Liczy się bowiem tutaj nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także precyzja, cierpliwość oraz doświadczenie. […]
Ostatnie wpisy