Jak działa lampa uv do paznokci?

Jak działa lampa uv do paznokci?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne dłonie i paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Ciągłe malowanie paznokci, nieustanne uważanie na to by nie pojawiły się odpryski potrafią być bolączką dnia codziennego. Naprzeciw tym zmartwieniom wyszli producenci manicure hybrydowego. Nienagannie utrzymuje się on długi czas. W związku z tym, że moda na hybrydy trwa nieprzerwanie od kilku sezonów, rynek obfituje w bogatą ofertę zarówno lakierów jak i lamp do przygotowania go w domu. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem produktów, których używać będziemy podczas domowego rytuału dekorowania naszych paznokci. Tak samo jak wybór lakieru, ważny jest wybór odpowiedniej lampy. Możemy wybierać spośród dwóch rodzajów UV lub LED. Lampa UV jest na tyle uniwersalna, że można ją zastosować i do lakierów hybrydowych jak i do żeli akrylowych.

Jak działa? Lampa UV działa dzięki umieszczonym wewnątrz niej świetlówkom oraz materiałowi, który równomiernie rozprowadza światło ultrafioletowe wewnątrz urządzenia, dokładnie oświetlając płytkę paznokcia. Urządzenie emituje promienie UVA i UVB, które przyspieszają schnięcie lakieru, utwardzając go. Lampa ma kompaktowe wymiary, podłącza się ją do kontaktu, dzięki temu można ją zastosować dosłownie w każdym wybranym miejscu. Niektóre lampy posiadają bardzo praktyczny timer, który reguluje czas naświetlania i wyświetlacz LCD. Wokół lamp UV narosło wiele mitów, co do ich szkodliwego działania na skórę dłoni. Specjaliści jednak uspokajają: promienie w takiej lampie, działają na tej samej zasadzie co lampy w solarium, a ich oddziaływanie na skórę dłoni jest porównywalne do dłuższego pobytu na słońcu. Zatem przed użyciem lampy wystarczy posmarować skórę na dłoniach kremem z wysokim filtrem UV, które uchroni nas przed ewentualnym szkodliwym działaniem promieni.

Artykuł napisany we współpracy z Pro Fryzjer – sklepem internetowym, w którym znajdziesz profesjonalne akcesoria kosmetyczne i fryzjerskie.

Interesują Ciebie główki fryzjerskie? Sprawdź ofertę sklepu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Respirator – co to jest i jak działa?
Respirator – co to jest i jak działa?
W medycynie używa się wielu środków leczniczych, również takich wykorzystujących zaawansowane technologie. Jakie maszyny potrafią uratować życie człowieka? Do czego […]
Ostatnie wpisy