Pościele i koce dla dzieci

Pościele i koce dla dzieci
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda pościel, którą użytkujemy powinna wykazywać się przepuszczalnością powietrza, być zdrowa dla skóry, nie uczulać i nie powodować pocenia się. Rezygnujemy więc z wyrobów sztucznych i opieramy się na materiałach naturalnych. Dokładnie te same zasada powinniśmy stosować jeśli kupujemy pościele i koce dla dzieci. Zwłaszcza te najmniejsze – noworodki są bardzo wrażliwe na niskiej jakości materiały, co może skutkować alergiami, chorobami skóry i nie tylko.

Wybierając pościele i koce dla dzieci zwracajmy więc uwagę przede wszystkim na to, aby były wykonane z wysokiej jakości, naturalnych materiałów jak czysta bawełna, jedwab czy bambus. Wszelkie produkty przeznaczone dla dzieci poddawane są restrykcyjnym przepisom, zatem ich zakupem sprawdzajmy, czy posiadają odpowiednie atesty. Informację o tym możemy uzyskać czytając metkę, lub sprawdzając towar na stronie producenta. W sytuacji gdy nie mamy pewności – poprośmy o pomoc sprzedawcę.

Jeśli chodzi o koce – postawmy również na ich jakość, ale także na to, aby były przyjemne w dotyku, lekkie i aby odpowiednio utrzymywały temperaturę. Najlepszym chyba wyborem będzie koc z mikrofibry – w przeciwieństwie do polaru utrzyma odpowiednią temperaturę, a w odróżnieniu od pluszu – będzie zdecydowanie lżejszy. Co więcej – niektóre rodzaje koców z mikrofibry posiadają specjalne tasiemki, które służyć mogą jako pierwsza zabawka dla naszej pociechy. Są to tak zwane koce sensoryczne. Decydując się na zakup takiego artykułu nie tylko zapewnimy dziecku zdrowy sen ale i jego odpowiedni rozwój sensomotoryczny.

Jeśli szukasz pościeli dla dziecka 160 x200 cm lub 140 x200 cm ciekawą ofertę znajdziesz w sklepie internetowym Kraina Snów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dodać i znaleźć wpis do księgi wieczystej?
Jak dodać i znaleźć wpis do księgi wieczystej?
Aby dodać wpis do księgi wieczystej należy udać się do sądu, do wydziału wieczystoksięgowego. Następnie należy wypełnić wniosek, w którym […]
Ostatnie wpisy