Pokrywa basenowa – sposób na zabezpieczenie wody

Pokrywa basenowa – sposób na zabezpieczenie wody
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób żyjących w naszym kraju posiada w przydomowym ogrodzie basen stelażowy lub rozporowy. Jest to bowiem obiekt zapewniający ochłodę w upalne dni i stanowiący wspaniałe miejsce do zabawy dla dzieciaków. W momencie nieużytkowania powinien on być zawsze zabezpieczony od góry specjalną pokrywą, która chroni wodę przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Wyjątkowo wytrzymały i estetyczny model winylowy kupimy na https://www.baseny-warszawa.pl/winylowa-pokrywa-na-basen-stelazowy-305-cm-bestway-58036-p-970.html.

Kąpanie się w idealnie czystej wodzie to ogromna przyjemność

Pokrywa basenowa ma przede wszystkim za zadanie optymalnie zabezpieczyć wodę przed zanieczyszczeniami, które negatywnie wpływają zarówno na estetykę całej konstrukcji, jak i na komfort korzystania z niej. Mowa tutaj zwłaszcza o liściach, martwych owadach, fragmentach roślin, piasku, wodzie deszczowej, gałązkach drzew, a także wszelkich drobinach niesionych przez wiatr. Oprócz tego pokrywa doskonale chroni wodę przed groźnymi dla zdrowia drobnoustrojami w postaci grzybów, pleśni, bakterii i glonów. Nie dopuszcza bowiem światła słonecznego będącego głównym czynnikiem sprzyjającym ich rozwojowi.

Pamiętajmy również o tym, że odsłonięta woda musi być stale oczyszczana, co zabiera mnóstwo cennego czasu i wymaga sporego wysiłku. Na rynku znajdziemy pokrywy zróżnicowane pod względem kształtu, rozmiaru i przeznaczenia. Najbardziej popularne są wersje okrągłe wykonane z winylu, o średnicy między 250 a 320 cm. Pasują one do większości basenów stelażowych i rozporowych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klasyczna kawa
Klasyczna kawa
Istnieje wiele odmian kawy. Do jednych trafia tradycyjne espresso, inni doceniają przede wszystkim zbawienny wpływ spienionego mleka. Wiele zależy od […]
Ostatnie wpisy