Pierwszy komputer dla dziecka – czym kierować się podczas jego zakupu?

Pierwszy komputer dla dziecka – czym kierować się podczas jego zakupu?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat komputery stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Służą one zarówno do przeglądania Internetu, jak i oglądania filmów, grania w gry, wykonywania obowiązków zawodowych oraz nauki. Jeśli zatem nasze małe dziecko idzie do szkoły, to powinniśmy koniecznie sprezentować mu funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu sprzęt. W dalszej części artykułu zostaną wymienione kluczowe parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Przydadzą się funkcje gwarantujące ochronę wzroku 

Najważniejszym elementem każdego komputera stacjonarnego jest oczywiście monitor, ponieważ wyświetlane są na nim wszystkie obrazy. Pożądana rozdzielczość to minimum Full HD (1920×1080 pikseli), natomiast matryca powinna być wykonana w technologii IPS (dobre kąty widzenia, świetne odwzorowanie kolorów, kontrast na wysokim poziomie) i pokryta matową powłoką zapobiegającą odblaskom światła. W przypadku dzieci znakomicie sprawdzają się zwłaszcza monitory 22 cale. Taka przekątna ekranu pozwala bowiem na wygodne realizowanie wszelkich czynności, a dodatkowo sprawia, że urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku. Kolejnym niezbędnym komponentem jest pamięć operacyjna RAM, której ilość przekłada się bezpośrednio na szybkość obsługiwania procesów w czasie rzeczywistym. W zupełności wystarczy 4 GB, choć przy nieco większym budżecie zaleca się postawienie na 8 GB, a nawet 16 GB. Poza tym należy zainteresować się:

– rodzajem dysku – SSD to strzał w dziesiątkę ze względu na ekspresowe działanie i bezawaryjność,

– procesorem – Intel Core i3 to absolutna podstawa,

– karta graficzną – może być zintegrowana,

– dodatkowymi udogodnieniami – chodzi tutaj szczególnie o funkcję ograniczenia emisji niebieskiego światła i zniwelowania intensywności migania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak cię widzą, tak cię piszą – co ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie?
Jak cię widzą, tak cię piszą – co ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie?
Choć na przestrzeni ostatniej dekady zaszło wiele zmian w podejściu do biznesowego dress codu, jest jedna niepodważalna rzecz, o której […]
Ostatnie wpisy