Ograniczniki przepięć – jakie mają zalety?

Ograniczniki przepięć – jakie mają zalety?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie mają zadania?

Zadaniem ograniczników przepięć jest ochrona urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed uszkodzeniami spowodowanymi przez przepięcia wysokiego napięcia. Ograniczniki przepięć są również znane jako ochronniki przepięć lub urządzenia do tłumienia przepięć i są stosowane w prawie wszystkich domach i biurach na całym świecie. Najpopularniejsze typy ograniczników przepięć to warystory z tlenków metali (MOV), które wykorzystują właściwości półprzewodników do przekształcania wysokiego napięcia w energię cieplną, chroniąc w ten sposób podłączony sprzęt przed uszkodzeniem.

Głównym celem stosowania ogranicznika przepięć jest ochrona wrażliwego sprzętu elektronicznego przed przepięciami, które mogą wystąpić podczas burzy lub innego rodzaju przerwy w dostawie prądu. Te skoki napięcia mogą pochodzić od uderzeń piorunów lub nawet pobliskich transformatorów elektrycznych, które mogą powodować skoki napięcia, które mogą potencjalnie uszkodzić sprzęt, jeśli nie ma ochrony przed nimi.

Dostępne w różnych konfiguracjach

Ograniczniki przepięć są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach, w zależności od ich funkcji i przypadku użycia. Mogą być instalowane w pomieszczeniach lub na zewnątrz w zależności od tego, gdzie są najbardziej potrzebne, czy to w domu czy w pracy. Dostępne są modele jednofazowe (faza do ziemi) i trójfazowe (faza do fazy), więc przed zakupem upewnij się, że wybierzesz taki, który odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli chcesz nabyć taki sprzęt, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://jeanmueller.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyrządy liturgiczne – jakie należy mieć w domu?
Przyrządy liturgiczne – jakie należy mieć w domu?
O przyrządach liturgicznych zazwyczaj przypominamy sobie, gdy na osiedlowej tablicy informacyjnej pojawia się notka o zbliżającej się kolędzie. Co prawda […]
Ostatnie wpisy