Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wady wzroku to powszechny problem w dzisiejszych czasach. Intensywna eksploatacja naszych oczu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, może doprowadzić do ich powstania wcześniej, niż moglibyśmy się spodziewać. Nie zawsze noszenie okularów lub soczewek jest komfortowe. Istnieje jednak sposób, by szybko i skutecznie pozbyć się problemów z widzeniem. Służy do tego laserowa korekcja wzroku. Czy ten zabieg jest w pełni bezpieczny?

W rękach profesjonalistów

Laserowa korekcja wzroku jest metodą walki z krótkowzrocznością, astygmatyzmem oraz dalekowzrocznością. Jest inwazyjna w bardzo niewielkim stopniu, a jej efekty można zauważyć praktycznie od razu. Wiele osób przeraża fakt, że wiąże się ona z zastosowaniem lasera. Nie należy się jednak obawiać, bowiem ta procedura medyczna wykorzystuje najnowocześniejsze i najbardziej dokładne lasery i kamery, które śledzą ruchy gałki ocznej. Urządzenia wyposażono również w stosowne systemy zabezpieczające, które chronią przed ewentualnymi błędami.

Pełen profesjonalizm

Zabieg będzie bezpieczny także wtedy, gdy wykonamy go we właściwym miejscu. Doskonałym przykładem jest klinika, na temat której więcej informacji znajdziemy na stronie https://www.eyemed.pl/. Kluczowe będzie udanie się na konsultację do okulisty, który zdecyduje, czy dany pacjent się do niego zakwalifikuje. Decyzje podejmie w oparciu o następujące badania: pola i ostrości widzenia, pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz topografii rogówki. Przestrzeganie zaleceń specjalistów i odpowiednia higiena są również w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Okna plastikowe czy aluminiowe? Co lepiej wybrać?
Okna plastikowe czy aluminiowe? Co lepiej wybrać?
Trwałe i tanie okna PCV Okna PCV cieszą się w Polsce dużą popularnością. Ich najważniejszą zaletą jest stosunkowo niska cena, […]
Ostatnie wpisy