Naprawić samochód czy sprzedać?

Naprawić samochód czy sprzedać?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kierowcy, a zarazem właściciele starszych modeli samochodów często zmagają się z podjęciem trudnej decyzji odnośnie sprzedaży lub naprawy auta. Nie zawsze bowiem okazuje się, że dany pojazd opłaca się naprawić – im będzie on starszej daty, a naprawa wymagać będzie bardziej skomplikowanych prac, tym większe i nieprzystępne koszty poniesiemy.

W momencie powstania usterki większość z nas nie myśli o momentalnej sprzedaży auta, lecz decyduje się na naprawę u najbliższego mechanika. Jednak, czasem zdarzyć się może i tak, że za pozornie nic nie znaczącą usterką, stoi większy problem, który stawia nas w nieciekawym położeniu. Istotne jest oczywiście, jaka część uległa awarii – przed postawieniem jakichkolwiek samodzielnych wniosków powinniśmy udać się do autoryzowanego lub profesjonalnego serwisu. W przypadku, gdy mamy wątpliwości, co do oceny mechanika, lepiej skorzystać z opinii innego warsztatu, niż dokonać niepotrzebnej naprawy. Powodem awarii może okazać się wyeksploatowana mała część, której koszt wyniesie kilkadziesiąt złotych. Równie dobrze, symptomy stanowić mogą o problemach z zawieszeniem czy silnikiem, co w starszych modelach jest praktycznie nieopłacalną naprawą.

Jednakże, nie wszystkie stare modele aut, w przypadku bardziej poważnych awarii skierowane powinny być od razu do sprzedaży. Istnieje spora grupa producentów, która posiada bardzo przystępne oferty cenowe za dane materiały. Należą do nich między innymi części do zawieszenia Ford, które pozwolą nam naprawić pojazd i zachować go dla siebie. Podejmując decyzję pomiędzy sprzedażą a naprawą auta warto dokonać na początku potencjalnego kosztorysu naprawy i porównania go z ceną rynkową auta – ułatwi nam to podjęcie właściwej decyzji.

Bogaty wybór części i akcesoriów do samochodów znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Motoexpertsklep.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki rower sprawdzi się na długich trasach?
Jaki rower sprawdzi się na długich trasach?
Zbliżający się okres wiosenno-letni to czas związany z planowaniem rozmaitych wycieczek i nowych aktywności. Możliwości jest wiele, a każdy preferuje […]
Ostatnie wpisy