Na co zwracać uwagę przy zakupie drona?

Na co zwracać uwagę przy zakupie drona?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo niewielkich rozmiarów, bezzałogowe statki powietrzne, potocznie nazywane dronami, to zaawansowane urządzenia oferujące ogromne możliwości. W zależności od konkretnego producenta i modelu, różnią się od siebie parametrami technicznymi, a także dodatkowymi funkcjonalnościami.

Czujniki bezpieczeństwa i dodatkowe funkcjonalności

Przed rozpoczęciem lotu, przede wszystkim należy upewnić się czy w danym miejscu jest dozwolone używanie dronów. Można to sprawdzić m.in. w aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne. Bezzałogowe statki powietrzne powinny być wyposażone w czujniki, dzięki którym ryzyko kolizji np. z drzewem jest ograniczone do minimum. Drugim niezwykle przydatnym dodatkiem jest automatyczny powrót. Niestety w wielu przypadkach (zwłaszcza w trudnym terenie) istnieje możliwość utraty sygnału. W takiej sytuacji urządzenie automatycznie powraca do operatora.

Kolejną praktyczną funkcjonalnością jest śledzenie obiektów i osób. Dzięki tej opcji można można nagrywać kreatywne ujęcia z różnych perspektyw. Chcąc osiągnąć jak najlepszą jakość wideo, warto wybierać drony rejestrujące obraz w rozdzielczości 4K. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przydatny okazuje się również płaski profil kolorystyczny obrazu, który rejestruje zdecydowanie więcej informacji niż standardowy. Na worldofrcdrones.com można przeczytać o innych elementach wartych uwagi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się ubrać na koncert rockowy?
Jak się ubrać na koncert rockowy?
Koncert rockowy to wydarzenie niezwykle emocjonujące i angażujące uczestników do brania w nim czynnego udziału. Duże znaczenie ma odpowiedni ubiór, […]
Ostatnie wpisy