Jak dbać o opony?

Jak dbać o opony?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony to zdecydowanie jedne z najważniejszych elementów w samochodzie osobowym. Wynika to z faktu, że mają bezpośredni kontakt z podłożem i to od nich w dużej mierze zależy komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Dlatego warto o nie zadbać, stosując się do konkretnych zasad w zakresie eksploatacji, a także wykorzystując odpowiednie środki pielęgnacyjne o działaniu konserwującym. Takie preparaty kupimy m.in. w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://carmann.pl/pl/c/Felgi-i-opony/7.

Wskazówki ogólne dla wszystkich kierowców 

Podstawą dbania o opony samochodowe jest regularne sprawdzanie stanu bieżnika pod kątem jego głębokości. Musi ona wynosić więcej niż 1,6 mm, bo w przeciwnym razie wzrasta ryzyko wypadku. Drugim istotnym działaniem jest weryfikowanie ciśnienia (minimum raz w miesiącu), którego poziom powinien być zawsze idealnie dostosowany do pojazdu i jego parametrów. Oprócz tego zaleca się zadbanie o prawidłowe wyważenie kół, gdyż ma to zasadniczy wpływ na żywotność opon i geometrię ich osi. Najlepiej co kilka miesięcy wybrać się w tym celu do profesjonalnego warsztatu. Ogromne znaczenie ma również właściwe przechowywanie opon w sytuacji, gdy nie są przez nas aktualnie używane. Przede wszystkim muszą one być umieszczone w suchym miejscu (brak kontaktu z czynnikami pogodowymi) oraz nie mogą leżeć jedna na drugiej, bo skutkuje to odkształceniami.

Ostatnim kluczowym elementem dbania o nie jest systematyczne czyszczenie i konserwowanie. Należy wykorzystywać do tego wyłącznie dedykowane środki do pielęgnacji opon – są to bowiem preparaty optymalnie zabezpieczające gumę przed pękaniem, przywracające jej elastyczność, chroniące przed promieniowaniem UV i nadające całości estetyczny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ubrać się na rower?
Jak ubrać się na rower?
Jazda na rowerze jest bardzo popularna. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę jak bardzo korzystny dla zdrowia i funkcjonowania […]
Ostatnie wpisy