Medytacja – jakie są jej zalety?

Medytacja – jakie są jej zalety?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzyści płynące z medytacji są liczne. Medytacja może pomóc Ci stać się bardziej spokojnym, zrelaksowanym i skupionym. Może również zmniejszyć stres i niepokój, zwiększyć poziom energii i sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy.

Oprócz osobistych korzyści z medytacji, badania wykazały, że może mieć pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne, jak również. Obejmują one:

Niższe ciśnienie krwi 

Wiele badań wykazało, że medytacja może pomóc obniżyć ciśnienie krwi u osób, które już mają wysokie ciśnienie krwi lub które są zagrożone jego rozwojem. Jedno z badań wykazało nawet, że medytacja w połączeniu z innymi zmianami stylu życia może obniżyć ciśnienie krwi średnio o 24 punkty w ciągu zaledwie trzech miesięcy!

Poprawa funkcji immunologicznych 

Badania wykazały, że medytacja może zwiększyć aktywność białych krwinek, które zwalczają infekcje, a nawet zwiększyć ich liczbę. To wyjaśniałoby, dlaczego ludzie, którzy praktykują medytację mają tendencję do chorowania rzadziej niż inni.

Zmniejszona reakcja na stres 

Kiedy jesteś zestresowany i czujesz niepokój, twoje ciało uwalnia hormon zwany kortyzolem, który pogarsza wszystko i zwiększa ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca czy rak. Badania pokazują, że regularna medytacja zmniejsza poziom hormonów stresu i dlatego może zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych schorzeń, jak również poprawić ogólny stan zdrowia.

Platforma benefitowa oferuje dostęp do medytacji w różnych językach lub w zależności od Twoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje bram wjazdowych – cechy charakterystyczne i różnice pomiędzy nimi
Rodzaje bram wjazdowych – cechy charakterystyczne i różnice pomiędzy nimi
Bramy wjazdowe to pierwsza rzecz, którą widzi gość po przybyciu do Twojego domu. Te bramy są pierwszym wrażeniem, więc powinny […]
Ostatnie wpisy