Igły do tatuażu – jakie wyróżniamy rodzaje?

Igły do tatuażu – jakie wyróżniamy rodzaje?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Igła do tatuażu to igła ze stali chirurgicznej lub tytanu, która może być pusta lub lita. Wybór igły do tatuażu to klucz do jakości i profesjonalnej pracy. To narzędzie do tworzenia dzieł sztuki i tak powinno być traktowane. Różnorodność igieł jest dość duża: różnią się one długością, grubością, materiałem i innymi parametrami. Wszelkie rodzaje igieł znajdziesz na stronie https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/igly-do-tatuazu.html.

Igły proste i okrągłe

Igły proste służą do rysowania linii i konturów w pierwszych etapach pracy na skórze. Mają długi trzonek, a na jednym końcu mają zaostrzoną końcówkę, dzięki czemu nadają się do rysowania cienkich linii lub obrysowywania obrazów z drobnymi szczegółami. Zazwyczaj są wykonane ze stali nierdzewnej lub stopu tytanu, ale istnieją również opcje wykonane z plastiku lub innych materiałów, które mogą być stosowane do niektórych obszarów ciała (usta, oczy). Ważne jest, aby nie używać tego typu igieł do cieniowania – to z czasem je uszkodzi.

Igły okrągłe mają z jednej strony kulistą końcówkę, a z drugiej zaostrzoną krawędź – pozwala to na wykonywanie cieniowania w dowolnym kierunku bez zmiany techniki. Aby wykonać cieniowanie za pomocą okrągłych igieł, wystarczy trzymać je pod kątem i wywierać nacisk podczas przesuwania po skórze. Igła pozostawi po sobie drobne linie, które stopniowo będą się przenikać, tworząc cienie. Okrągłe igły mogą być również używane do pracy z liniami, ale należy je wcześniej naostrzyć za pomocą pilnika lub kamienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co oferują nowoczesne kliniki rehabilitacyjne?
Co oferują nowoczesne kliniki rehabilitacyjne?
Osoby uprawiające sport często korzystają z usług specjalistycznych klinik rehabilitacyjnych, w których są wykonywane różnorodne nowoczesne zabiegi lecznicze. Mają one […]
Ostatnie wpisy