Kuchnia drewniana – prezent z którego ucieszy się każda mała dziewczynka

Kuchnia drewniana – prezent z którego ucieszy się każda mała dziewczynka
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Być może pamiętamy jeszcze z własnego dzieciństwa zabawę w kuchnię, sklep, czy domkiem dla lalek. Tego rodzaju zajęcia nie należą tylko do przeszłości, lecz są angażujące dla maluchów również dzisiaj. Dzięki dostępnym współcześnie rozwiązaniom, akcesoria takie jak: figurki, pluszaki, czy pacynki są coraz ładniejsze i bardziej jakościowe

Przyjemne z pożytecznym

Dając córeczce drewnianą kuchnię dla dzieci, zapewniamy nowe doświadczenia i możliwość wspaniałej rozrywki. Dziewczynka może się nią bawić zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie innych dzieci. Dostarczamy w ten sposób wielu pozytywnych emocji, radości i entuzjazmu. Taki prezent oznacza wiele godzin spędzonych na wspólnych wygłupach z koleżankami. To okazja do rozwijania przyjaźni oraz nauki współdziałania w grupie.

Tego rodzaju upominek ma aspekty edukacyjne. Poprzez zabawę i naśladowanie dorosłych, maluch uczy się czynności związanych z codziennym życiem. Rozpoznaje funkcje różnych przedmiotów dostępnych w kuchni. To pierwsze kroki do nauki gotowania, odmierzania składników i utrzymywania porządku.

Użycie takich zabawek, jak drewniana kuchnia, domki dla lalek, mebelki i naczynia do zabawy, jest  szczególnie korzystne w dobie wszechobecnych smartfonów i Internetu. To ważne, żeby dziecko miało kontakt z realnym życiem, a nie tylko wpatrywało się w świecący ekran. Manipulowanie niewielkimi, fizycznymi przedmiotami rozwija sprawności motoryczne naszego szkraba. 

Wykonanie z drewna gwarantuje kontakt wyłącznie z bezpiecznymi materiałami. Zabawki dla dzieci nie powinny zawierać żadnych szkodliwych substancji, którymi maluch mógłby się zatruć w przypadku włożenia do buzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto uwieczniać ważne momenty z życia dziecka – jak to robić?
Dlaczego warto uwieczniać ważne momenty z życia dziecka – jak to robić?
Czas leci nieubłaganie, a jedynym co często pozostaje nam po pięknych chwilach z przeszłości, są zdjęcia. W przypadku dzieci chwile […]
Ostatnie wpisy