Klimatyzatory – jakie typy można wyróżnić?

Klimatyzatory – jakie typy można wyróżnić?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzatory to urządzenia wykorzystywane powszechnie w domach prywatnych i firmach w celu zapewnienia dopływu powietrza o konkretnej temperaturze. Umożliwiają one zarówno chłodzenie, jak i nagrzewanie wnętrz. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem funkcjonalności, sposobu montażu oraz ceny. Najczęściej wybierane są klimatyzatory ścienne i kasetonowe, dostępne w ofercie m.in. takiej specjalistycznej firmy jak https://www.klima-max.pl.

Gwarancja optymalnego komfortu termicznego

Podstawowym rodzajem klimatyzatora jest model ścienny typu split, składający się z jednostki wewnętrznej (tzw. parownika) i jednostki zewnętrznej (skraplacza). Jego zalety to spora wydajność, niewielki rozmiar, cicha praca i wysoka estetyka wykonania. W tej kategorii wyróżniamy jeszcze wersje przypodłogowe i sufitowe. Popularne są również klimatyzatory kasetonowe, montowane zazwyczaj w sufitach podwieszanych. Często można je zobaczyć w biurach, gdyż zapewniają równomierną dystrybucję powietrza, nie tworząc przy tym nieprzyjemnych prądów. Pozostałe rodzaje omawianych urządzeń to m.in. modele multisport (systemowe), przenośne (jednoczęściowe, nie wymagające montażu), kanałowe oraz okienne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu salonu?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu salonu?
Kluczowym miejscem każdego domu jest salon. Urządzenie go wymaga głębokiego przemyślenia, gdyż właśnie tutaj będziemy spędzali większość naszego czasu z […]
Ostatnie wpisy