Jakie towary mogą być transportowane drogą morską?

Jakie towary mogą być transportowane drogą morską?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport drogą morską jest obecnie jedną z alternatyw dla przewożenia towarów w sposób tradycyjny. Coraz więcej z nas świadomie wybiera fracht morski zamiast transportu drogą lądową. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rodzaje towarów nadają się do takiego przewożenia. Co zatem można przewieźć drogą morską? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Kiedy warto wybrać transport drogą morską?

Transport morski umożliwia przewożenie dużych i ciężkich ładunków. Daje on naprawdę szerokie możliwości, jeżeli chodzi o rodzaj transportowanych towarów. W ten sposób można przewieźć prawie wszystko. Wyjątek stanowią produkty spożywcze o krótkim terminie przydatności do spożycia. Jedną kluczowych kwestii jest odpowiednie zabezpieczenie produktów. Należy również mieć na uwadze fakt, iż w przypadku niektórych towarów koniecznie jest wykorzystanie odpowiednich rodzajów statków.

W ten sposób masowce przeznaczone są do transportu suchych ładunków luzem. Towary te wsypywane są do ładowni bez opakowania. Mowa tu o takich produktach jak: ruda, węgiel, zboże, stal oraz nawozy mineralne. W firmach transportowych, takich jak np. http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/ znajdziemy także drobnicowce, które służą do przewożenia tzw. drobnicy. Są to te produkty, które liczy się w sztukach i bez większych trudności można umieścić je w beczkach, skrzyniach albo workach. Istnieją także kontenerowce, wykorzystywane do transportowania kontenerów. Profesjonalne tankowce z kolei sprawdzą się przy przewożeniu materiałów płynnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drewniane zabawki – bezpieczne rozwiązanie stymulujące rozwój małego dziecka
Drewniane zabawki – bezpieczne rozwiązanie stymulujące rozwój małego dziecka
Po zabawki sięga każde dziecko. To niezbędny element czasu dorastania, który pozwala na cieszenie się znakomitą rozrywką. Warto zatroszczyć się […]
Ostatnie wpisy