Pompy do wody brudnej – jaki model wybrać?

Pompy do wody brudnej – jaki model wybrać?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy do wody brudnej wykorzystuje się między innymi w oczkach wodnych, stawach, basenach, szambach, jak również do ususzania piwnic po zalaniu wodą. Dzięki możliwości umieszczenia ich pod powierzchnią wody stają się niezwykle przydatne dla posiadaczy własnych domów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się szeregiem parametrów oraz ceną. W jaki sposób zatem wybrać urządzenie, które sprosta oczekiwaniom?

Jakość zainstalowanej pompy 

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich są zrobione. Urządzenia te będą pracowały w trudnych warunkach. Dlatego, jeśli mają posłużyć na lata, dobrze jest zdecydować się model od renomowanego producenta. Szeroką ofertę można znaleźć na przykład na tej stronie: https://biopolis.pl/kategoria-produktu/pompy-i-przepompownie/.

Przeznaczenie pompy 

Niektóre pompy zatapialne przeznaczone są tylko do lekko zanieczyszczonej wody, a inne nawet do brudnych, zawierających osad ścieków. Szukając produktu, trzeba się zastanowić, do czego ma on służyć i zgodnie z tym wybrać właściwy model. Znaczenie będą miały też takie parametry jak:

– głębokość, na jaką wolno zanurzyć urządzenie,

– maksymalna temperatura cieczy, w której da się umieścić sprzęt,

– wydajność pompowania,

– moc silnika,

– oraz wysokość podnoszenia.

Przydatna może się też okazać opcja z rozdrabniaczem, który pomaga ujednorodnić tłoczoną ciecz i jednocześnie minimalizuje prawdopodobieństwo zatkania i uszkodzenia.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie usługi świadczy rzeczoznawcza samochodowy?
Jakie usługi świadczy rzeczoznawcza samochodowy?
Kto to jest? Rzeczoznawca samochodowy to osoba, która określa wartość pojazdu. Ocena może być dokonywana dla celów ubezpieczeniowych lub w […]
Ostatnie wpisy