Jakie światła powinien posiadać rower?

Jakie światła powinien posiadać rower?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rower to wspaniały środek transportu, ale jazda nim w nocy może być niebezpieczna. Najlepszym sposobem na uniknięcie wypadków jest wyposażenie roweru w światła. Istnieje wiele różnych rodzajów świateł rowerowych, których możesz używać:

Reflektory

Są to najczęściej spotykane rodzaje świateł rowerowych. Są one zazwyczaj wystarczająco jasne, aby oświetlić drogę przed Tobą, dzięki czemu możesz zobaczyć, gdzie jedziesz i uniknąć przeszkód, takich jak wyboje i piesi. Reflektory powinny być zamontowane na kierownicy i skierowane w dół w kierunku drogi. Reflektor może być żarówką LED lub halogenową. Żarówki halogenowe są tańsze, ale częściej się psują niż LED-y, które są też bardziej energooszczędne i działają dłużej.

Światła tylne

Światła tylne to małe czerwone diody LED, które montuje się po obu stronach piasty tylnego koła lub słupka siodełka. Służą one do ostrzegania innych rowerzystów i kierowców o Twojej obecności z tyłu. Lampki rowerowe tylne to zazwyczaj czerwone światła LED, które montuje się z tyłu sztycy podsiodłowej lub kierownicy. Mogą być używane w połączeniu z tylnymi światłami, aby ostrzec kierowców o Twojej obecności.

Odblaski

Odblaski występują w różnych rozmiarach i kształtach i oferują ograniczoną widoczność w nocy. Powinny być umieszczone po wszystkich stronach ramy roweru, aby osoby przejeżdżające obok mogły je wyraźnie zobaczyć w nocy, niezależnie od tego, czy jadą w Twoją stronę, czy od Ciebie.

Światło białe z przodu

Białe światło z przodu jest ważne dla Ciebie i innych użytkowników dróg, aby wyraźnie widzieć się nawzajem w ciągu dnia. Powinno być zamontowane jak najwyżej na kierownicy, aby było dobrze widoczne dla kierowców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto i jak musi rozliczać VAT?
Kto i jak musi rozliczać VAT?
Właściciele działalności gospodarczych mają na swoich barkach wiele zobowiązań – w tym także uiszczanie podatku VAT, który jest podatkiem od […]
Ostatnie wpisy