EMS – czym jest i jak ułatwia wykonywanie ćwiczeń fizycznych?

EMS – czym jest i jak ułatwia wykonywanie ćwiczeń fizycznych?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

EMS to rodzaj treningu, w którym wykorzystuje się elektrostymulację mięśni. Dzięki temu, w krótkim czasie i przy niewielkim obciążeniu, można osiągnąć zadowalające rezultaty. Ten trening angażuje organizm do działania w podobnym stopniu jak podczas intensywnych zmagań na siłowni. Przyspiesza metabolizm, a włókna mięśniowe, nawet te najgłębiej położone, wydajniej pracują. Ćwiczenia z wykorzystaniem EMS znajdują wiele zastosowań zarówno u profesjonalnych sportowców, jak i amatorów wysiłku fizycznego.

Kiedy można zastosować elektrostymulację mięśni?

Dla kogo trening EMS jest najbardziej polecany? Z tej nowoczesnej metody może korzystać każdy bez względu na kondycję, sprawność fizyczną czy indywidualne cele, związane z uprawianiem sportu. Elektrostymulacja jest bezpieczna dla kości i stawów, nie obciąża kręgosłupa. Dzięki temu nie ma obaw o kontuzje. Zastosowanie EMS świetnie się sprawdza w przypadku dolegliwości bólowych czy jako forma rehabilitacji. Treningi ułatwiają chudnięcie, modelowanie mięśni czy ujędrnianie ciała. Podczas ćwiczeń fizycznych specjalny kombinezon stymuluje organizm do wzmożonego wysiłku. Kilkadziesiąt minut lekkiego treningu pozwala spalić od 500 do nawet 1200 kcal. Po takiej sesji metabolizm zostaje pobudzony na wiele godzin. Dzięki wsparciu, jakim jest metoda EMS, niewielkim nakładem sił można uzyskać odczuwalne efekty. Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni to świetna alternatywa dla tradycyjnych sesji na siłowni. Po ćwiczeniach całe ciało pozostaje rozluźnione i wzmocnione jeszcze przez długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować pojemnik na szambo do rodzaju gruntu?
Jak dopasować pojemnik na szambo do rodzaju gruntu?
Beton lub tworzywo na tereny suche Przy wyborze materiału, z którego ma zostać wykonane szambo, należy zwrócić uwagę na rodzaj […]
Ostatnie wpisy