Jaki wpływ na ludzki organizm mają probiotyki?

Jaki wpływ na ludzki organizm mają probiotyki?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Probiotyki to mikroorganizmy, które wykazują pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Można je znaleźć zarówno w produktach spożywczych, jak i w suplementach diety. Najczęściej przyjmowanymi przez ludzi probiotykami są szczepy bakterii mlekowych lub drożdży. Substancje te tworzą w jelitach mikroflorę, która ułatwia trawienie czy produkuje witaminy. Z tego wsparcia często korzysta się w trakcie antybiotykoterapii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dobroczynne mikroorganizmy przyjmować regularnie.

Przed jakimi chorobami chronią probiotyki?

Mikroorganizmy są dużym wsparciem dla człowieka w trakcie przyjmowania antybiotyków. Zapobiegają biegunkom lub skracają czas ich trwania podczas terapii. Są również skuteczne i wykorzystywane z powodzeniem przeciwko niektórym bakteriom chorobotwórczym. Lekarze najczęściej zalecają przyjmowanie probiotyków w postaci suplementów. Są one dostępne w wysokich dawkach i skutecznie wspomagają pracę układu trawiennego. Z kolei naturalne probiotyki można znaleźć w kiszonkach i niektórych produktach mlecznych, np. w jogurcie czy kefirze. Przynoszą one ulgę w chorobie wrzodowej i nowotworze jelita grubego. Zapobiegają pojawianiu się alergii czy atopowego zapalenia skóry u dzieci. Korzystnie wpływają również na pracę nerek i układu moczowego, eliminując infekcje czy kamicę. Suplementacja tych mikroorganizmów wspomaga działanie odporności. Dodatkowo przyjmowanie odpowiednich ilości probiotyków jest nietoksyczne i w pełni bezpieczne. Dawkę powinien dopasować lekarz, aby konkretna terapia przyniosła najlepsze rezultaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakup grilla – czy wersja gazowa to dobra opcja?
Zakup grilla – czy wersja gazowa to dobra opcja?
Z pewnością każdy z nas pamięta czasy, gdy w naszych ogrodach królowały jedynie grille węglowe. Tradycjonaliści do tej pory nie […]
Ostatnie wpisy