Akcesoria dla przyszłych mam

Akcesoria dla przyszłych mam
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komponowanie wyprawki dla dziecka może przyprawić o zawrót głowy w szczególności, gdy debiutujemy w roli przyszłej mamy. Mnogość różnego rodzaju akcesoriów oraz ich urokliwość powoduje, że niejednokrotnie trudno dokonać racjonalnego wyboru. W wirze zakupów należy jednak pamiętać także o sobie i własnym komforcie. Niektóre z przedmiotów jak poduszki dla kobiet w ciąży sprawdzą się zarówno podczas dziewięciu miesięcy oczekiwania, jak i po narodzinach malucha stanowiąc funkcjonalny element pomocniczy podczas karmienia. Co jeszcze przyda się w tym szczególnym czasie? 

Pamiętając o sobie

Mimo że prawo zezwala na jazdę bez zapiętych pasów, w przypadku pań będących w zaawansowanej ciąży udogodnienie to nie stanowi bezpiecznego rozwiązania podczas podróży samochodem. Nieoczekiwane zdarzenia drogowe czy też gwałtowne hamowanie mogą doprowadzić do uderzenia brzucha, a w następstwie konsekwencji zdrowotnych. Ich standardowe ułożenie nie jest jednak odpowiednie dla ciężarnych dlatego też na rynku pojawiły się specjalne adaptery, dzięki którym można zmodyfikować ich zapinanie adekwatnie do potrzeb. Okres ciąży i macierzyństwa wielokrotnie niesie za sobą urozmaicenie garderoby początkowo ze względu na zwiększające się rozmiary, a w późniejszym czasie wygodę i łatwy dostęp do piersi.

Aby nie dokonywać wymiany całej szafy, alternatywę odnajdziemy w chustach do karmienia. Przypominający duży fartuch lub szal gadżet umożliwia swobodne zaspokojenie potrzeb malucha niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Ze specjalnie odpinanym biustonoszem będącym priorytetem na liście każdej mamy stanowią zestaw idealny. W celu odciążenia dokuczającego za sprawą przybywających kilogramów lub maratonów z maluchem na rękach kręgosłupa polecane są ćwiczenia na gumowej piłce. Pozwala ona ponadto utrzymać ciało w dobrej formie i dać ulgę zmęczonym nogom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elegancka i wygodna – odzież na co dzień dla dziewczynek
Elegancka i wygodna – odzież na co dzień dla dziewczynek
Moda to zagadnienie, które interesuje kobiety już od najwcześniejszych lat życia. Na szczęście odzież dla dzieci może być komfortowa i […]
Ostatnie wpisy