Jaką roletę okienną lub zasłonę wybrać do małego mieszkania

Jaką roletę okienną lub zasłonę wybrać do małego mieszkania
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe pomieszczenia z dużym oknem, przez które wpada do środka wyjątkowo wiele promieni słonecznych, mogą okazać się na dłuższą metą wyjątkowo uciążliwe jako miejsce do spania, czy pokój biurowy. Nadmiar światła w połączeniu z ciepłem panującym w takim pomieszczeniu może skutecznie utrudniać sen czy pracę. Rozwiązaniem mogą tu być nowoczesne rolety, które ograniczą dopływ światła do wnętrza.

Jakie rolety do małych pomieszczeń?

Podstawowa roleta okienna do małego pokoju może spełniać dwie ważne role: chronić wzrok przed nadmiarem promieni słonecznych wpadających do pokoju z rana oraz skutecznie ochraniać przed wścibskimi spojrzeniami osób, które przechodzą tuż pod oknem mieszkania np. po chodniku. Tutaj doskonale sprawdzą się rolety całkowicie kryte, zarówno zwijane w dół, jak i formowane w kształt żaluzji poziomych czy pionowych.
Dobrym pomysłem na dekoracyjne wykończenie takiej rolety może być dodatkowe dobranie do niej odpowiednich zasłon. Przykładowe zasłony ze strony https://magdalena24.pl/zaslony/gotowe mogą stać się atrakcyjną dekoracją, ale i sprawić, że małe pomieszczenie będzie dzięki nim bardziej przytulne. Do białych rolet dobrze jest dobrać zasłony ciemniejsze lub w żywej kolorystyce, która będzie stanowiła pewien kontrast dla bieli. Warto pamiętać, że małe pomieszczenia wymagają rolet i zasłon o wyglądzie lekkim i zwiewnym, co nie wytłumia dodatkowo powierzchni oraz nie sprawia wrażenia, że jest ono jeszcze mniejsze. Idealnie sprawdzą się rolety jasne lub kolorowe oraz odpowiednio dobrane do nich, lekkie zasłony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobre perfumy na lato?
Jak wybrać dobre perfumy na lato?
Lato to szczególna pora roku. Wysokie temperatury nie rozpieszczają, a nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. W kwestii perfum także warto […]
Ostatnie wpisy