Elegancki salon – jakie meble będą do niego pasować?

Elegancki salon – jakie meble będą do niego pasować?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli marzy się nam elegancki salon, musimy odpowiednio przemyśleć jego umeblowanie. Gdy zależy nam na minimalizmie i czystym, przestronnym pomieszczeniu, nie możemy zagracić go nazbyt zdobionymi meblami czy nadmiarem bibelotów. Jak dobrać meble i ich układ tak, by cieszyć się naszym salonem przez lata i nie mieć później poczucia niewłaściwych wyborów? Podpowiadamy. 

Przed poszukiwaniami

Zanim ruszymy do salonu meblowego, zastanówmy się, jak będziemy używać naszego salonu. Jeśli będziemy używać go głównie jako miejsca do odpoczynku po pracy, urządzimy go zgoła inaczej, niż gdyby miał służyć głównie jako miejsce przyjęć i spotkań rodzinnych. Żeby uniknąć czaru ekspozycji w salonach i nie dokonać niewłaściwych wyborów, zastanówmy się też nad kolorystyką wyposażenia. W najlepszej sytuacji są osoby, które postawiły na białe ściany i jasną, drewnianą podłogę. Będzie do niej pasować praktycznie wszystko. Jeśli chcemy uzyskać żywe i angażujące wnętrze, starajmy zawsze kierować się kontrastem, nie przesadzajmy jednak i utrzymujmy umeblowanie w podobnej stylistyce. Salon ma być intrygujący, nie może jednak przyprawiać o ból głowy. 

Wybór mebli

Żaden salon nie obejdzie się bez wygodnej kanapy i foteli oraz stolika. Jeśli nie chcemy zagracić naszego wnętrza ciężkimi, poważnymi meblami, a jednocześnie chcielibyśmy zachować elegancję, możemy postawić na rozwiązania w stylu vintage lub meble rattanowe. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić także na stolik, nie może on być zbyt duży, ponieważ będzie ograniczał wizualnie całą przestrzeń. Nie bez znaczenia jest też bryła. Witryny internetowe, jak np. https://meble-prowansalskie.pl/stoly-szklane/ oferują różne, warte uwagi, stoły ze szklanym blatem. Są one nadzwyczaj ciekawe ze względu na swoją lekką i nieobciążającą stylistykę. Nie przytłaczają one pomieszczenia, co jest niezwykle istotne, jeśli mamy do dyspozycji mały metraż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakich rozwiązań sprawić, aby nasze włosy były gęstsze i bujniejsze?
Za pomocą jakich rozwiązań sprawić, aby nasze włosy były gęstsze i bujniejsze?
Piękne i gęste włosy to marzenie wielu kobiet, jednak z uwagi na rozmaite przyczyny, nie zawsze może zostać ono zrealizowane. […]
Ostatnie wpisy