Na co zwrócić uwagę wybierając odświeżacz powietrza?

Na co zwrócić uwagę wybierając odświeżacz powietrza?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przestrzeni mieszkalnej często unoszą się brzydkie aromaty. Wynikają one m.in. z palenia papierosów, przygotowywania dań w kuchni, braku należytej dbałości o regularne czyszczenie obuwia oraz nagromadzenia dużej ilości śmieci w koszu. Na szczęście istnieje prosty sposób na zniwelowanie smrodu, a jest nim zastosowanie wysokiej jakości odświeżacza powietrza. Kupimy go choćby w tym konkretnym sklepie online: https://www.impeco.pl/odswiezacze-powietrza.

Forma produktu odgrywa szczególną rolę

Wybierając odświeżacz powietrza do domu lub mieszkania, przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego formę. Decyduje ona bowiem o komforcie użytkowania. Najtańsze są wersje ręczne w sprayu, pozwalające na szybkie wyeliminowanie niepożądanego zapachu. Ich podstawowa zaleta to łatwość przenoszenia, natomiast wada – ograniczona wydajność. Droższą alternatywę stanowią odświeżacze elektryczne, czyli podłączane do gniazdka. Miarowo uwalniają one aromat do pomieszczenia, gwarantując w nim przez wiele dni klimat sprzyjający wypoczynkowi. Na rynku znajdziemy też wersję żelowe i patyczkowe. Drugie istotne kryterium wyboru to oczywiście sam zapach. Godne polecenia są odświeżacze morskie, cytrusowe, kwiatowe i nieco bardziej fantazyjne (np. szarlotkowe, świąteczne, górskie). Na koniec zainteresujmy się składem produktu. Nie powinien on z pewnością zawierać szkodliwych substancji chemicznych, takich jak destylaty ropy, estry kwasu ftalowego, formaldehyd, alkohol benzylowy czy limonen.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzęty, których nie może zabraknąć w żadnej profesjonalnej restauracji
Sprzęty, których nie może zabraknąć w żadnej profesjonalnej restauracji
Prowadzenie własnego biznesu gastronomicznego, zawsze wiąże się z koniecznością profesjonalnego zaopatrzenia kuchni, w której musi się znajdować o wiele więcej […]
Ostatnie wpisy