Jak wyprać pościel, by jej nie zniszczyć?

0
Jak wyprać pościel, by jej nie zniszczyć?

Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy ogromną część swojego życia. Łóżko oraz pościel powinny zapewniać najwyższy poziom komfortu. Wybierając zestaw pościeli warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale także materiał, z którego została wykonana. Powinien być on wytrzymały, dzięki czemu przez długi czas pościel będzie wyglądała znakomicie.

Zasady prania pościeli

Niewłaściwe pranie pościeli może doprowadzić do jej skurczenia lub zafarbowania. Nieodpowiednia temperatura oraz stosowane środki znacznie skracają jej żywotność i osłabiają strukturę włókien, co przyczynia się do powstawania dziur i przetarć. W większości przypadków poszczególne elementy pościeli posiadają wszyte metki informujące o tym, z jakiego zrobione są materiału oraz w jakiej temperaturze należy je prać. Pościel wykonaną w całości z bawełny można bezpiecznie prać w temperaturze od 40 do 60 stopni. Nie szkodzi jej także wirowanie i prasowanie. Jeśli wykonana jest z delikatnej satyny konieczne jest trzymanie się wytycznych producenta.

Nie zaleca się stosowania wybielaczy oraz wirowania, ponieważ może to powodować tworzenie się zagnieceń, które są trudne do usunięcia. Warto pamiętać, żeby pościel prać osobno, aby uniknąć przenoszenia zabrudzeń z odzieży. Osoby, które nie chcą samodzielnie prać pościeli bojąc się o to, że zniszczy się mogą skorzystać z oferty profesjonalnej pralni. Tego rodzaju usługi na najwyższym świadczy pralnia Speed Queen Bielsko Biała jest miastem, w którym można ją znaleźć.

Zostaw komentarz