Jak zaadaptować poddasze?

Jak zaadaptować poddasze?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W starych domach często znajdują się nieużywane od lat strychy. Te pomieszczenia zazwyczaj służą jako „graciarnia”. Wyrzucało się tam stare przedmioty, co sprawiało gromadziło się ich coraz więcej, a poddasze staje się kompletnie bezużyteczne. Może lepiej skorzystać z usług wywożenia niepotrzebnych przedmiotów lub po prostu sprzedać je w internecie? Wtedy zyskujemy okazję, by zaadoptować je na piękny pokój.

By to się udało, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim należy pokryć podłogi i ściany drewnianymi panelami lub ewentualnie tapetami. Pomieszczenie nadal może wyglądać nieatrakcyjnie, dlatego warto dodać mu uroku dzięki oświetleniu designerskiemu. Nowoczesne lampy z pewnością sprawią, że całość zacznie przypominać pokój, a nie tylko skrytkę pod dachem. By było ładnie, trzeba wymienić też okna. Jeśli wcześniej zamontowane były drewniane — czas zmienić je na plastikowe, specjalnie dostosowane do montażu dachowego. Należy także zadbać o ogrzewanie, bo bardzo możliwe, że wcześniej go tam nie było. Zainstalujmy więc grzejniki oraz pomyślmy nad klimatyzacją, która zapewni komfort w gorące dni.

Efekt końcowy

Zostało nam tylko najprzyjemniejsze zadanie, czyli drobne wykończenia. Trzeba zakupić niezbędne i użyteczne przedmioty. Skandynawskie meble Bolia nadadzą stylu. Ich bardzo nowoczesny design doskonale sprawdzi się w naszym domu. Zakupmy również rzeczy, które sprawią, że poddasze stanie się przytulne. Na dobry początek wystarczy nabyć kanapę wraz ze stolikiem do kawy.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sesja zdjęciowa – wyjątkowy prezent na walentynki
Sesja zdjęciowa – wyjątkowy prezent na walentynki
Walentynki to doskonały czas na okazanie najbliższej osobie swoich uczuć, przywiązania i wdzięczności za okazaną miłość. Nic zatem dziwnego, że […]
Ostatnie wpisy