Co należy wiedzieć o podawaniu alkoholi?

Co należy wiedzieć o podawaniu alkoholi?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podanie alkoholu w fabrycznych butelkach jest dopuszczalne, jednak w przypadku organizowania przyjęcia, kiedy jego organizatorowi zależy na tym, by było ono eleganckie, warto zdecydować się na inne naczynia. Najlepszym rozwiązaniem są karafki. Na rynku można znaleźć naczynia na trunki, które różnią się kształtem, pojemnością, a niekiedy także kolorem (sprawdź przykładową ofertę: “karafka szklana Krosno ”). Które alkohole można podawać w karafkach?

Jak dobrać karafkę do trunku?

Na rynku można znaleźć karafki do whisky, wina oraz nalewek. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że do każdego z tych alkoholi nadają się naczynia o różnym kształcie, a niekiedy także kolorze. Karafki do whisky są zazwyczaj kwadratowe i mają korek, który po rozlaniu trunku do szklanek należy nałożyć z powrotem na naczynie. Bardzo zbliżony wygląd charakteryzuje karafki do nalewek, jednakże są one zwykle mniejsze.

Nieco inaczej wyglądają naczynia do wina. Mają one szerokie dno i zwężają się ku górze. Taki kształt naczynia ma służyć przede wszystkim wydobyciu aromatu wina. Należy pamiętać o tym, że w takiej karafce serwuje się tylko wino czerwone. Istotne jest również to, że karafka do wina nie musi mieć korka i może mieć dowolny kolor. To z pewnością ucieszy osoby, którym zależy na wysokiej estetyce naczynia.

Naturalnie producenci oferują również karafki na białe wino, w związku z czym nie ma konieczności podawania go w butelce producenta. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na karafkę o prostej stylistyce, na przykład przypominającą klasyczną butelkę z szeroką szyjką. W takim naczyniu można zaserwować nie tylko białe wino, lecz również wodę, czy lemoniadę.

Bogaty wybór oferuje Krosno szkło sklep internetowy Metglass.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak tworzone są ciasta w cukierni?
Jak tworzone są ciasta w cukierni?
Któż z nas nie lubi zapachu świeżo upieczonego ciasta, które z radością konsumujemy przy popołudniowej kawie? Nie ma co się […]
Ostatnie wpisy