Jak wygląda montaż szamba betonowego?

Jak wygląda montaż szamba betonowego?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną ze skutecznych metod na odprowadzanie ścieków z domu jednorodzinnego jest zamontowanie obok niego szamba betonowego. To nic innego, jak bezodpływowy zbiornik z solidną pokrywą. Charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem szczelności, optymalną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, a także wyjątkowo korzystną ceną. W produkcji funkcjonalnych szamb z betonu specjalizuje się m.in. firma dostępna pod adresem https://www.probud.pl/produkty/szamba-betonowe/.

Bez ciężkiego sprzętu się nie obejdzie

Zbiornik betonowy jest konstrukcją niezwykle użyteczną, ale wymagającą umiejętnego zamontowania. Najlepiej zrobić to w miejscu oddalonym co najmniej 5 metrów od obiektu mieszkalnego, 15 metrów od najbliższego ujęcia wody pitnej oraz 2 metry od granicy działki. Pierwszy istotny etap, to dokładne oczyszczenie danego terenu i wykonanie wykopu o głębokości umożliwiającej bezproblemowe podłączenie szamba do domowej rury kanalizacyjnej. W tym przypadku warto dodatkowo zdecydować się na zabezpieczenie gruntu przed osunięciem poprzez wykorzystanie szalunków. Następnie trzeba wysypać na dno wykopu warstwę piasku bądź żwiru o grubości około 10 cm, ostrożnie osadzić na niej zbiornik za pomocą dźwigu budowlanego HDS (dowieziony na miejsce dużych pojazdem transportowym) oraz wypoziomować go wzdłuż osi podłużnej. Pozostałe niezbędne czynności to podłączenie szamba do rury wylotowej, zasypanie go piaskiem i nałożenie na wierzch pokrywy chroniącej wnętrze. Tak przeprowadzona instalacja omawianego zbiornika z pewnością zapewni użytkownikowi bezawaryjną, wieloletnią eksploatację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy prowadzenie biura nieruchomości jest opłacalne?
Czy prowadzenie biura nieruchomości jest opłacalne?
Żyjemy w czasach, gdy na rynku nieruchomości pojawia się mnóstwo nowych domów i mieszkań. Jest to więc raj dla wszystkich, […]
Ostatnie wpisy