Jak walczyć z niedoborem kwasu hialuronowego w swojej skórze?

Jak walczyć z niedoborem kwasu hialuronowego w swojej skórze?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwas hialuronowy jest związkiem, który ma ogromny wpływ na proces zatrzymywania wody w skórze. Odpowiada za jej kondycję oraz młody wygląd. Wraz z wiekiem jego ilość ulega zmniejszeniu i konieczne jest jego uzupełnienie, jeśli nadal chcemy cieszyć się jędrną oraz właściwie nawilżoną skórą.

Jaką rolę pełni kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy wspiera tworzenie się włókien kolagenowych, które także mają ogromne znaczenie dla sprężystości skóry. Wykazuje on także właściwości antyoksydacyjne chroniące skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jednym z pierwszych objawów zbyt niskiej ilości kwasu hialuronowego jest sucha oraz łuszcząca się skóra. Na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek co związane jest ze spadkiem jędrności. Jednym ze sposobów na jego uzupełnienie jest stosowanie kosmetyków, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy. Działają one jednak tylko doraźnie, ponieważ tylko niewielka ich ilość przedostaje się do wnętrza skóry.

Warto w tym celu stosować także dietę opartą na produktach bogatych w magnez, który niezbędny jest do syntezy kwasu. Wiele gabinetów oferuje także wypełnianie zmarszczek oraz bruzd za pomocą zastrzyków z kwasem hialuronowym. Takie zabiegi stosować można na całym ciele, ale najczęściej wykonuje się je w obrębie twarzy. Poszukując profesjonalnych gabinetów stosujących wypełniacze kwas hialuronowy Kraków to jedno z miast, w którym można skorzystać z takich usług.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie towary mogą być transportowane drogą morską?
Jakie towary mogą być transportowane drogą morską?
Transport drogą morską jest obecnie jedną z alternatyw dla przewożenia towarów w sposób tradycyjny. Coraz więcej z nas świadomie wybiera […]
Ostatnie wpisy