Jak ułożyć sobie dietę – zbilansowane posiłki krok po kroku

Jak ułożyć sobie dietę – zbilansowane posiłki krok po kroku
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio zbilansowana dieta to klucz do zdrowia i świetnej sylwetki. Ułożenie jadłospisu nie jest jednak proste. Istnieje wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Gotowe diety z internetu również nie będą skuteczne, gdy nie są dostosowane do danej osoby. Każdy człowiek ma własne zapotrzebowanie na energię i poszczególne makroskładniki. Skoro gotowce nie działają, to co należy zrobić, aby ułożyć sobie dietę?

Jadłospis – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy ustalić zapotrzebowanie energetyczne danej osoby. W tym celu można skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów lub wzorów. Warto także zastanowić się, jaki jest cel diety. Jeżeli ma to być dieta odchudzająca, to należy spożywać nieco mniej kilokalorii, niż wynosi zapotrzebowanie. W przypadku diety „na masę” analogicznie musi to być więcej. Energia to jednak nie wszystko. Znaczenie ma również spożycie makroskładników i mikroskładników. Szczegółowe zalecenia można znaleźć w normach żywieniowych wydanych przez Instytut Żywności i Żywienia. 

Ułożenie jadłospisu może być trudne. Poza wszystkimi wyliczeniami istotna jest przecież również smakowitość diety czy optymalizacja poszczególnych posiłków. Warto więc skorzystać z dietetycznej konsultacji online: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/konsultacje-dietetyczne-online/, podczas której doświadczona osoba pomoże w doborze prawidłowej diety. Pozwoli to zaoszczędzić czas i od samego początku cieszyć się pożądanymi efektami. Niestety, ale układanie diety bez odpowiedniej wiedzy jest obarczone ryzykiem niepowodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy zakupie oświetlenia typu LED?
Czym się kierować przy zakupie oświetlenia typu LED?
Oświetlenie typu LED stanowią przyjemny element wystroju mieszkania. Ten niepozorny dodatek potrafi nadać charakteru a także ciepła pomieszczeniu w jakim […]
Ostatnie wpisy