Dlaczego ważne jest, aby jeść jedzenie, które jest świeże?

Dlaczego ważne jest, aby jeść jedzenie, które jest świeże?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość jedzenia, które spożywamy jest niezwykle ważna. Jedzenie świeżej żywności jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrego zdrowia, ale jest również ważne z innych powodów.

Więcej składników odżywczych

Świeża żywność ma więcej składników odżywczych niż przetworzona, co oznacza, że jedzenie świeżej żywności jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrego zdrowia. Proces gotowania, zamrażania i puszkowania usuwa z żywności wiele witamin i minerałów, więc jedzenie świeżej żywności zapewni Ci wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm. Dlatego najlepiej kupować żywność w lokalnym sklepie spożywczym i ugotować ją samemu. Może się wydawać, że jest to więcej pracy i trwa dłużej, ale warto.

Jedzenie świeżej żywności pomaga również zmniejszyć swój ślad węglowy na środowisku

Kupując mrożoną lub konserwowaną żywność, przyczyniasz się do globalnego ocieplenia, ponieważ produkty te wymagają więcej energii do transportu niż świeża żywność. Dodatkowa energia potrzebna do transportu mrożonek i konserw powoduje również zwiększoną emisję gazów cieplarnianych i zanieczyszczenie środowiska, a także wyższe koszty paliwa dla konsumentów.

Mniejsza szansa na złapanie choroby

Mięso, które nie jest świeże, może zawierać bakterie, które mogą wywołać chorobę u ludzi, jeśli jest spożywane na surowo lub niedogotowane. Zatruciu pokarmowemu spowodowanemu przez bakterie takie jak Salmonella enterica serotyp Typhi, Shigella flexneri lub Escherichia coli O157:H7 można zapobiec poprzez odpowiednie ugotowanie mięsa przed podaniem go w domu lub przy zamówieniu w restauracji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobre perfumy na lato?
Jak wybrać dobre perfumy na lato?
Lato to szczególna pora roku. Wysokie temperatury nie rozpieszczają, a nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. W kwestii perfum także warto […]
Ostatnie wpisy