Jak leczyć nerwicę?

Jak leczyć nerwicę?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stałe odczuwanie lęku, zwłaszcza bez wyraźniej przyczyny może być nerwicą. Wbrew pozorom coraz więcej osób diagnozowanych jest z tym schorzeniem, które najlepiej leczyć pod opieką psychologa. Głównymi objawami mogą być stany silnych lęków, ciągłe napięcie i niepokój czy nawet odczuwanie zagrożenia. Innymi symptomami choroby mogą być też problemy w relacjach, w życiu towarzyskim czy w pracy.

Oprócz tego zdarzają się objawy somatyczne jak zaburzenia pamięci i koncentracji, bóle żołądka, kołatanie w sercu, problemy z oddychaniem, nadciśnienie, sztywność mięśni, a nawet mdłości czy ból całego ciała. Kiedy pojawią się takie problemy ze zdrowiem, większość osób idzie na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, aby zrobić ogólne badania organizmu. Jednakże zwłaszcza przy pojawieniu się wielu z nich w tym samym czasie lub stopniowym nasileniu konieczna może okazać się wizyta u psychologa.

Nerwicę da się opanować

Przede wszystkim potrzebny będzie dobry psycholog w Katowicach albo w innym mieście, gdzie przebywamy. Takiej wizyty można się obawiać, ale tylko odpowiednio prowadzona terapia przyniesie efekty. W wypadku lekkiej nerwicy lub objawów o słabym nasileniu sama rozmowa z terapeuta może pozwolić na odkrycie przyczyny i kontrolowanie poziomu stresu oraz łagodzenie stanów nerwowych.

W przypadku osób, które długo czekały z podjęciem fachowej opieki medycznej albo mają silne symptomy choroby może się okazać potrzebna wizyta u psychiatry. Nie ma się czego obawiać, ponieważ podwójna terapia lekami i podczas spotkań z psychologiem przyniesie skuteczne efekty, o czym można dowiedzieć się na http://www.poradnia-julia.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy z wałem korbowym w autach francuskich
Problemy z wałem korbowym w autach francuskich
Najpoważniejszą awarią w silnikach samochodowych jest obrócona panewka, która jednocześnie wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi podczas remontu silnika. W […]
Ostatnie wpisy