Jak ubrać się na rower?

Jak ubrać się na rower?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na rowerze jest bardzo popularna. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę jak bardzo korzystny dla zdrowia i funkcjonowania jest ten sport. Pozwala nie tylko na wyrobienie doskonałej kondycji, ale również zrzucenie zbędnych kilogramów i jest doskonałym treningiem dla nóg i pozostałych mięśni ciała. Jazda rowerem jest bardzo często polecana dla osób w każdym wieku, ponieważ jest stosunkowo sportem mało wymagającym i nie obciąża stawów.
Wybierając się na rower warto jest zadbać o swój ubiór, ponieważ pozwala to uniknąć problemów, bólu (np. związane z długim siedzeniem na rowerowym siodełku), a także wypadków i kolizji. Ubiór dla rowerzysty powinien posiadać elementy odblaskowe, szczególnie jeśli dana osoba porusza się na rowerze po zmroku. Obuwie dla rowerzysty powinno być wygodne oraz stabilne, a także zasznurowane w taki sposób, aby nie istniało ryzyko wkręcenia się w koło czy w łańcuch sznurówek od butów. Obowiązkowy jest oczywiście kask – chroni głowę oraz wielokrotnie ratuje życie podczas wypadków czy drobnych stłuczek. Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór odzieży skierowanej właśnie dla rowerzystów. W asortymencie firm dostępne są rękawiczki rowerowe, koszulki termiczne i bluzy sportowe, a także specjalistyczne spodenki z tak zwaną „wkładką” (np. pearl izumi quest), które świetnie sprawdzają się nie tylko podczas dalekich podróży, ale i krótkich przejażdżek. Pozwalają one na bardziej wygodną i komfortową jazdę, która nie skończy się bólem ze strony tylnej części ciała, która jest narażona podczas jazdy na duże obciążenie.

Wysokiej jakości ubrania na rower znajdziesz w sklepie: VirtualBike.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co warto zwrócić uwagę planując oświetlenie w naszym domu?
Na co warto zwrócić uwagę planując oświetlenie w naszym domu?
Każdy dom jest obiektem wyjątkowym dla jego mieszkańców, dlatego posiadając własny, trzeba zapewnić w nim odpowiednie warunki. Chodzi o to, […]
Ostatnie wpisy