Jak stworzyć przytulną kuchnię?

Jak stworzyć przytulną kuchnię?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia uważana jest za serce domu, więc powinna być urządzona nie tylko funkcjonalnie, ale też przytulnie. Spędzamy tam bowiem wspólne chwile i jemy często posiłki, przy których dzielimy się wrażeniami z danego dnia. Co pomoże nadać temu miejscu przyjemnego charakteru?

Dobór koloru i drewniane wstawki

Na sam początek warto już zadbać o dobranie odpowiedniego koloru ścian i można tutaj postawić na ciepłe barwy, które od razu nadadzą pomieszczeniu pozytywną aurę. Mogą to być słoneczne odcienie, czy też brązy lub neutralny beż. Mimo wszystko można również wybrać białe ściany i nie muszą się one okazać zimne, jeżeli dobierzemy do nich optymalne dodatki.

Niewiele rzeczy czy materiałów kojarzy się nam z przytulnością tak jak drewno, więc powinno być jak najwięcej takich właśnie elementów. Poza meblami można także zastosować imitujące drewno płytki na ścianach, które są łatwe w utrzymaniu, a bardzo dobrze wyglądają.

 

Oświetlenie

Do budowania nastroju w kuchni doskonale nadaje się oświetlenie, a przy okazji musi być ono na tyle komfortowe, by umożliwić optymalne oraz sprawne poruszanie się po pomieszczeniu i wykonywanie czynności w różnych miejscach. Poza główną lampą wiszącą warto umieścić także lampy kuchenne na ścianach, które pozwolą na dodatkowe oświetlenie poszczególnych miejsc.

Będą nie tylko praktyczne, ale dodadzą też pokojowi uroku. Różne modele przeznaczone właśnie do kuchni są dostępne na https://elektromag.pl/. Na parapetach czy stole można także dodać świeczniki, by odpalić sobie świece na wieczorne pogawędki spędzone w kuchni przy dobrym jedzeniu czy lampce wina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić makijaż wieczorowy?
Jak zrobić makijaż wieczorowy?
Makijaż wieczorowy jest zazwyczaj wykonywany na specjalne okazje, takie jak wesele, elegancki bankiet czy zabawa sylwestrowa. Powinien on doskonale podkreślać […]
Ostatnie wpisy