Co zabrać ze sobą na nocny survival do lasu?

Co zabrać ze sobą na nocny survival do lasu?
arsenalwiedzy
Sport i rekreacja + turystyka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypad survivalowy do lasu to świetna przygoda, która pozwala sprawdzić się w trudnych warunkach. Umiejętność poradzenia sobie z nieprzewidywalną pogodą, nieznanym terenem, z dala od cywilizacji, to coś, co dodaje pewności siebie, a przy okazji pozwala odpocząć od zgiełku i hałasu miasta. Jednak by taka przygoda nie skończyła się w sposób nieprzyjemny, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie się. Co należy zabrać na taką wyprawę, by być przygotowanym na każdą sytuację?

Jak zadbać o bezpieczeństwo w lesie?

Nocny survival oznacza, że będziemy musieli sami przygotować sobie miejsce do spania, przyrządzić posiłek i zadbać o bezpieczeństwo. W takich warunkach niezbędny jest pojemny plecak turystyczny o wodoodpornej zewnętrznej warstwie, a wewnątrz niego koniecznie latarka i apteczka pierwszej pomocy, a także naładowany telefon. Do rozpalenia ognia przydadzą się zapałki sztormowe, które są łatwe do zapalenia nawet w niesprzyjających warunkach. Z kolei do cięcia gałęzi, sznurów czy nawet opakowań z jedzeniem niezbędny będzie odpowiedni nóż. Tego typu akcesoria znajdziemy na stronie internetowej – https://www.zbrojownia.pl/. Przed wyprawą warto jest przygotować listę numerów ratunkowych i lokalizacje miejsc, do których można się udać po pomoc w razie wypadku. Ubiór powinien być wielowarstwowy – kluczowe są nieprzemakalne buty i kurtka, do tego ciepłe skarpety i czapka. Pakując się, pamiętajmy też, że będziemy przemieszczać się pieszo, więc plecak powinien zawierać tylko rzeczy niezbędne, gdyż zbyt ciężki ładunek na plecach uniemożliwi sprawne poruszanie się i będzie kosztował nas zbyt wiele wysiłku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak optycznie powiększyć salon?
Jak optycznie powiększyć salon?
Nie każde mieszkanie ma wszechstronne pomieszczenia, kuchnia wąska, a salon niewielki i nieustawny. Jednak nie ma problemu bez rozwiązania. Na […]
Ostatnie wpisy