Jak precyzyjnie odmierzyć ilość płynnego preparatu?

Jak precyzyjnie odmierzyć ilość płynnego preparatu?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba każdy zna problem precyzyjnego odmierzania płynnego preparatu leczniczego. Z syropami oraz innymi substancjami zapisanymi przez lekarza najczęściej mamy do czynienia w przypadku dzieci. Wtedy szczególnie ważne jest odpowiednie dawkowanie. Podanie zbyt dużej ilości leku może mieć bardzo nieciekawe konsekwencje. Niestety łyżeczki oraz małe kubeczki z miarkami dołączane do produktów farmakologicznych nie pozwalają na precyzyjne odmierzenie należytej ilości płynu. Na szczęście istnieją rozwiązania, które umożliwią nam prawidłowe dawkowanie leków.

Aptekarska precyzja

W laboratoriach często używane są szklane pipety. Nie bez powodu. Wąska rurka zakończona niewielką pompką pozwala na nabranie płynnej substancji w oczekiwanej przez nas ilości, dzięki czemu możemy bardzo dokładnie odmierzyć ilość kropli, czy też mililitrów, które powinniśmy zażyć. Na tej stronie http://aba-poland.pl/dozatory-droppery-szklane-pipety.html znajdziemy świetne urządzenia tego typu nakręcane na szklane buteleczki leków. Szeroki wachlarz pojemności oferowany przez producenta da nam możliwość doboru odpowiedniego produktu dopasowanego do naszych potrzeb. Dzięki takiemu rozwiązaniu już nigdy nie będziemy mieć problemu z odmierzaniem leków.

Równie dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie ze strzykawek. W tym jednak przypadku musimy kontrolować ilość nabieranej cieczy na skali. Pipety o określonej pojemności pozwalają na szybki pobór płynu, jak również odliczenie poszczególnych kropli, a to znacząco ułatwi i przyspieszy zażywanie niezbędnych preparatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co trzeba zwracać uwagę, wybierając rolety?
Na co trzeba zwracać uwagę, wybierając rolety?
Wybór rolety nie jest zadaniem tak oczywistym, jak mogłoby się wydawać. Wymaga poświęcenia nieco uwagi i zwrócenia szczególnej atencji na […]
Ostatnie wpisy